TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Z+ Kuşağı Üniversitede Projesinin Odak Grup Toplantısı Yapıldı

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi İşbirliğinde düzenlenen Z+ Kuşağı Üniversitede Projesi toplantısı gerçekleştirildi.


Z+ Kuşağı Üniversitede Projesinin Odak Grup Toplantısı Yapıldı

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde yürütülen “Z+ Kuşağı Üniversitede Projesi” toplantısına odak grup çalışması proje koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Aylin Tutgun Ünal, Proje Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Nebiye Yaşar, eğitim modülleri süpervizörleri Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Demirsoy, Psikiyatri Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Semra Baripoğlu, Kurumlar Arası İşbirliği Direktörü Fırat Tarhan ile Kurumlar Arası İşbirliği Direktör Yardımcısı Uzman Psikolog Özgenur Taşkın katılım sağladı.  

Z+ Kuşağı Üniversitede Projesinin Odak Grup Toplantısı Yapıldı 2

“Odak grup çalışması yapıldı”

Z+ kuşağı üniversitede projesinin eğitim modülleri için NPİSTANBUL Beyin Hastanesi psikolog ve psikiyatristlerinin katıldığı toplantıda 30 kişi ile odak grup çalışması yapıldı.

Projenin hedef kitlesi olan Z kuşağı gençleri, Z kuşağının aileleri, Z kuşağının eğitimcileri ve Z kuşağının işverenleri biyomimetik bilim dalı çerçevesinde doğadaki modellerle örneklendirildi.

Hedef kitleye verilecek eğitimler psikososyal destek kapsamında olacak şekilde pozitif psikoterapi ilkeleriyle uygulanacak.

Z+ Kuşağı Üniversitede Projesinin Odak Grup Toplantısı Yapıldı 3

“Z Kuşağına bilgelik eğitimi verilmeli”

Toplantıda Prof. Dr. Nevzat Tarhan, hedef kitleye verilecek olan bilgelik eğitimlerinin önemini vurgulayarak: “Bilgeliği eğitim olarak Z kuşağına öğretmezsek teknolojiyle rekabet edemeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Z kuşağına yönelik sosyal inovasyon projesi”

Z kuşağına yönelik sosyal inovasyon projesi olan Z+ Kuşağı Üniversitede Projesinde “Z+ Kuşağı Değerler Ölçeği” ile “XYZ Kuşak Farklılıkları Ölçeği” geliştirilecek. Projenin sürdürülebilir olması için önemli faaliyetlerinden birisi de “Z Kuşağı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ZEMER)” olup doktora öğrencileriyle ölçek geliştirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Okunma : 2791

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri