TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Yetimler iftar yemeğinde buluştu.

SONY DSCÇocuk istismarını önleme amacıyla yola çıkan “Haydi Tut Elimi Derneği” yetim ve kimsesiz çocukların hayata tutunmaları için ne gerekiyorsa yapıyor. Ramazan ayına özel etkinliklerle onlara Ramazanın manevi havasını yaşatıyor. Çocuklar bu kez de İstanbul’un tarihi mekânlarından Piyerloti tepesinde buluştu. Nezih ortamda gerçekleştirilen iftar yemeğinde çocuklar sevgi dolu bir gece yaşadı.

Türkiye’nin içe kanayan yarası çocuk istismarının önüne geçmek amacıyla yola çıkan Haydi Tut Elimi Derneği, Ramazanda da yetim, kimsesiz ve sevgiye muhtaç çocukların yanında.

Dernek, hayırsever işadamlarının da desteğiyle çocukları İstanbul’un farklı mekânlarında bir araya getiriyor.SONY DSC

Ramazan ayı boyunca bugüne kadar Beyazıt ardından da Beykoz Huşa Tepesi’nde iftar yapan çocuklar şimdi de Eyüp Piyerloti’de buluştu. Kız çocuklarına yönelik gerçekleştirilen programda kimsesiz çocuklar Ramazan’ın manevi lezzetini Eyüp’te tattı.

Yemeklerini samimi, sevgi dolu bir ortamda yiyen çocuklar şarkılar söyledi, şiirler okudu. Birbirleriyle kaynaşan, sohbet eden çocuklar tarihi Osmanlı kıyafetlerini de giyerek fotoğraflar çektirdi.

İstanbul Vali yardımcısı İbrahim Hayrullah Sun, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak ve daha birçok önemli ismin katıldığı programa Dernek Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı.

Bu gibi organizasyonların sevgiye aç, muhabbete muhtaç çocuklara güven verdiğini vurgulayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, benzer etkinleri artırmak gerektiğini söyledi. İnsanların hayatları boyunca çok zorlu süreçlerden geçebildiğini ifade eden Tarhan, insanın en büyük düşmanın ümitsizlik olduğunu da kaydetti. Hayattaki zorlukların ancak mücadeleyle aşılabileceğinin altını çizen Tarhan, hayatın mükâfatı sabredenlere verdiğini söyledi.

SONY DSCYaptığı konuşmada Tarhan;

“Türkiye’deki çocuk istismarını durdurmak, cinsel istismara ve şiddete maruz kalmış çocukları korumak, toplumu bu konuda bilinçlendirmek ve mağdur çocukları hayata yeniden hazırlamak ve topluma yararlı bireyler haline getirebilmek amacıyla yola çıktık. Türk toplumunun çocuk istismarı konusunda daha yüksek bilince sahip olmaya ihtiyacı var. Dünyanın kanayan bu yarasına duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacı taşıyoruz dernek olarak. Bu yolda herkes bize destek olmalı.” Dedi.

Oldukça neşeli ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen yemeğin ardından çocuklar Feshane’yi de gezdi. Çocuklar unutamayacakları gönüllerince bir gece daha yaşadı…

Haber-Fotoğraf:

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

Okunma : 4594

 

İlgili

26 Kasım 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
29 Kasım 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
15 Mayıs 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri