TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi’nin düzenlediği demokrasi yürüyüşüne Üsküdar Üniversitesi de katıldı. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin cübbeleriyle katıldığı yürüyüşte 15 Temmuz Darbe girişimi kınandı. Tarhan yaptığı değerlendirmede sivil direnişin sivil şahlanışa dönüştüğünü söyledi.

İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen demokrasi yürüyüşü Vatan Caddesi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul’daki üniversitelerin rektörleri ile çok sayıda akademisyen cübbeleriyle katıldığı yürüyüşte 15 Temmuz darbe girişimi protesto edildi.

Yürüyüşe Üsküdar Üniversitesi’nden akademisyenler de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde, aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin bulunduğu akademisyenler, cübbeleriyle katıldıkları yürüyüşte15 Temmuz Darbe girişimi kınandı.

Demokrasi yürüyüşü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nden Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yürüyüş ve basın açıklamasının okunmasıyla sona ererken Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan sivil direnişin ötesinde toplumda sivil şahlanış olduğunu söyledi. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu:

Sivil direniş sivil şahlanışa dönüştü!

“Ben irademi kimseye vermem yükselişi bu. Toplum bunu gösterdi. Kendi kendimi yönetmeye, her türlü vesayete karşı tepkinin göstergesi bu tablo. Sürü psikolojisinden Türkiye’nin kurtulduğunu gösteriyor. Son 5-6 gündür yaşananlar da bunu gösteriyor. Toplum psikolojisinden okuduğum kadarıyla sivil direnişin, sivil şahlanışa dönüştüğü görülüyor. Hangi şekil altında gelirse gelsin halk, toplum üzerinde vesayet sahibi olmak isteyenlerin 3 değil 13 defa düşünmesi gerektiğini göstermiştir.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 2Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 3Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 4

Okunma : 14482

ÜHA

 

İlgili

22 Temmuz 2019
"Kitaplar" içerisinde
08 Şubat 2019
"Psikiyatrist" içerisinde
26 Aralık 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri