TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları ‘İnteraktif Psikiyatri Eğitim’ Kongresinde…

İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi Antalya’da başladı. ‘Psikiyatride Güncel Yaklaşımlar ve Akılcı İlaç Tedavileri’ ana temasıyla gerçekleştirilen kongreye Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Sermin Kesebir, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen de katıldı. 

Üsküdar ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları ‘İnteraktif Psikiyatri Eğitim’ Kongresinde…

Antalya Akra-Barut Otel’de 24-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen kongrede; günlük pratikte karşılaşılan ya da karşılaşma olasılığı olan zor durumlar, 2022 senesindeki psikofarmakolojik ve psikodinamik alanlardaki güncel ve yenilikçi tedaviler, yeni buluşları ve tedavi konusunda zorlanılan olgular ve psikiyatrinin ilginç konuları ele alınıyor.

İnteraktif biçimde katılımla gerçekleştirilen panellerde, konularındaki uzman isimler bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

Üsküdar ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları ‘İnteraktif Psikiyatri Eğitim’ Kongresinde… 2

Gerek kurslar gerekse bilişsel davranışçı yaklaşımların ve de metafor kullanımının yer aldığı panellerle uzun ve kitabi teorik anlatımlardan çok, günlük pratikte her psikiyatrist hekimin kullanabileceği yaklaşımlar ele alınıyor.

Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları da kongrede yer aldı.

2022 Yılında Depresyon ve Bipolar Bozuklukların Tedavisinde Güncel-Akılcı Tedavi Yaklaşımları Panelinde Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Depresyon tedavisine yeni bir yaklaşım ‘Deltha Burst’ tedavisini anlattı.

Tarhan, teorik anlatımların yanında günlük pratikte kullanılan ve gelecekte kullanılabilecek yöntemlerden bahsetti.

Üsküdar ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları ‘İnteraktif Psikiyatri Eğitim’ Kongresinde… 3

NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden psikiyatrist Prof. Dr. Sermin Kesebir’in de katıldığı panelde Kesebir, ‘Bipolar bozukluk tedavisinde bütüncül yaklaşım’ başlığında sunum gerçekleştirdi. Genel tıpta kullanılan bazı ilaçların tedaviye eklenme rasyonelleri ile cep telefonu vb. araçlarla psikiyatrislerin zahmetsizce uygulayabileceği dijital izlem yöntemlerine ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Kongrede Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden psikiyatrist Prof. Dr. Hüsnü Erkmen de Psikiyatride ilginç konular panelinde yer aldı.

Okunma : 2043

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri