TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar ve NPİSTANBUL ailesinde Ramazan Bayramı coşkusu

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi ailesi bayramlaşma geleneği bu yıl da bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör’ün katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çevrim içi Bayramlaşma’ törenine akademik, uzman ve idari personel katılım sağladı. Üsküdar Üniversitesi ailesi Ramazan Bayramı coşkusunu dijital ortamda birlikte paylaştı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, mağdur ve mağrur insanlara dokunmak için bayramların birer fırsat olduğuna dikkat çekti. 

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesinin akademik, uzman ve idari personeli bayram heyecanını öncesinden yaşadı. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevza Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Sevil Atasoy, Prof. Dr. Muhsin Konuk ile Rektör Danışmanları, Dekanlar ve Müdürler de katılım sağladı. 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Mağdur ve mağrur insanlara dokunmak için bayramlar fırsattır”

Üsküdar ve NPİSTANBUL ailesinin bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Bugün gerçekten ilginç bir gün. Ramazan ayının son cuması Kadir Gecesinde bayramlaşma yapıyoruz. Hatay’a deprem dolayısıyla Üsküdar Üniversitesi ve Haydi Tut Elimi Derneği ortaklığında proje kapsamında bir ziyaret yapıldı biraz önce... Bu bayramlarda dezavantajlı insanları görüp hatırlamak çok önemli. Bu nedenle bayramların eğlence, hoşça vakit geçirme yönü vardır. Toplumdaki mağdur ve mağrur insanlara dokunmak için bayramlar birer fırsattır. Onlara bayramı bayram yaptırabilmek önemlidir. Bayramınız bayram tadında olsun, sevdiklerinizle beraber iyi güzel günler geçirmeniz dileğiyle. Türkiye iyi yönde ilerliyor, dünyada iyiler de kötüler de artıyor. Biz iyilerden olmaya çalışalım.” şeklinde konuştu. 

Prof. Dr. Nazife Güngör: “Türkiye’nin güzel aydınlığını izleyip huzurlu bir bayram geçirelim”

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör bayram heyecanını paylaştı. Güngör; “Bayram tatili hepimiz için iyi bir kafa boşaltma fırsatı ama kafalarımızı boşaltırken bayram sonrasında nelerle dolduracağımız konusunda da biraz düşünelim. Bu vesileyle hem kafa dinleyip hem de sonrasında hangi yayınlar, hangi projeler yapacağımıza kafa yormalıyız. Bir yandan bolca deniz görüp, bolca mavilere bakarak Türkiye’nin güzel aydınlığını izleyip huzurlu, neşeli, sağlıklı bir bayram geçirelim.” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Zelka: “Bayramı ziyaret bekleyen kişilerle geçirmek çok daha anlamlı olur”

Bayram denilince akla heyecanın ve birlik beraberliğin geldiğini ifade eden Üsküdar Üniversitesi eski Rektörü, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Zelka; “Heyecanı ve mutluluğu ziyaret etmemiz gereken eş, dost, akraba ve ziyarete muhtaç, ziyaret bekleyen kimselerle birlikte beraber geçirme imkânı bulursak çok daha anlamlı olur. Mutluluğa, mutluluk katar. Bütün arkadaşlarımıza sevdikleriyle huzurlu, mutlu bir bayram dilerim.” dedi.
Fakülte dekanları, enstitü müdürleri ile akademik ve idari kadronun yoğun katılım gösterdiği ve söz aldığı bayramlaşma merasiminde aile üyeleri samimi bir ortamda bayram dileklerini paylaştı.  
 

Okunma : 521

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri