TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsüne Yürüdü...

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsüne Yürüdü...15 Temmuz Darbe Girişimine tepki amacıyla Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi Yürüyüşleri sürüyor. Yürüyüşlere Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu tam destek veriyor. Vatan Caddesi’nin ardından Üsküdar Üniversitesi şimdi de Boğaziçi Köprüsüne yürüdü. Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rektör öncülüğünde ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı taşıyan kadro darbe girişimini kınadı.

Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi Yürüyüşlerine tam destek veriyor.

Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu şimdi de Boğaziçi Köprüsü’ne yürüdü.Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsüne Yürüdü... 2

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı A. Furkan Tarhan, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Mehmet Zelka, Prof. Dr. Muhsin Konuk, Rektör Danışmanı Halide İncekara, Prof. Dr. İbrahim Özdemir ile çok sayıda öğretim üyesi ve idari personel Güney Yerleşke önünden hareket etti.

Ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı ile yürüyüşe geçen kadro, Boğaziçi Köprüsü’ne kadar yürüdü.

Sloganlar eşliğinde yürüyen kadro, 15 Temmuz Darbe girişimini lanetledi.

Üsküdar Üniversitesinin akademik ve idari kadrosu Boğaziçi Köprüsü’nde gerçekleştirilen demokrasi yürüyüşü programına katıldı.

Sivil direniş sivil şahlanışa dönüştü!

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı değerlendirmelerde;
 “Ben irademi kimseye vermem yükselişi bu. Toplum bunu gösterdi. Kendi kendimi yönetmeye, her türlü vesayete karşı tepkinin göstergesi bu tablo. Sürü psikolojisinden Türkiye’nin kurtulduğunu gösteriyor. Son bir haftadır yaşananlar da bunu gösteriyor. Toplum psikolojisinden okuduğum kadarıyla sivil direnişin, sivil şahlanışa dönüştüğü görülüyor. Hangi şekil altında gelirse gelsin halk, toplum üzerinde vesayet sahibi olmak isteyenlerin 3 değil 13 defa düşünmesi gerektiğini göstermiştir."
Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsüne Yürüdü... 3Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsüne Yürüdü... 4
Okunma : 5243

ÜHA

 

İlgili

04 Aralık 2017
"Kişisel Haberler" içerisinde
06 Aralık 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde
21 Kasım 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri