TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı

Üsküdar Üniversitesi, Hindistan’ın Jamia Markaz Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Dünyada beyin alanındaki çalışmalar ve gelişmelerin tartışıldığı “Brain Studies, Research and Advancements” konulu Seminere katıldı. Kerela eyaletinin Calicut şehrinin Jamia Markaz Üniversitesinde yapılan seminere ilgi oldukça yoğundu.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 2

Türkiye’den Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin, Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde katıldığı One Day İnternational Seminar’da Tarhan, Jamia Markaz desteği ile Türkiye'de de bir Unani Medical College açmak istediklerini belirtti.

Türkiye’nin Beyin Üssü olarak tanınan aynı zamanda davranış bilimleri ve sağlık alanında tematik eğitim modelinin yanında Avrupa’nın 2’nci NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uygulama ortağına sahip Üsküdar Üniversitesi, Hindistan’a düzenlenen programda yoğun ilgi gördü.
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, seminerde ana konuşmacı olarak yer aldı.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 3

Prof. Dr. Tarhan, işbirliğine dikkat çekti

Tarhan, konuşmasında kurumlar arası işbirliği yapmak istediğine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Üsküdar Üniversitesi olarak Jamia Markaz ve Unani Medical College ile bilimsel işbirliklerini gerçekleştireceğiz. Jamia Markaz desteği ile Türkiye'de de bir Unani Medical College açmak istiyoruz.”

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 4

İki üniversite arasında 2018 yılında imzalanan MOU kapsamında, Nöropsikiyatri ve Yazılım mühendisliği alanlarından Unani Tıp ve Ayurveda tıppı gibi tamamlayıcı tıp alanlarına; tasavvuf programlarından öğrenci değişim programlarına kadar birçok konuda ileriye dönük olarak yapılabilecek çalışmalar taraflarca ele alındı.
Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 5

Markaz Üniversitesi Rektörü Sheıkh Ebubekir Ahmed fen ve din ilimlerini birlikte okuttukları öğrencilerinin dünyanın birçok üniversitesinde önemli başarılar elde etiklerini, Türkiye’nin özellikle Sağlık ve Davranış bilimleri alanında önemli bir üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi ile ortak organizasyonlar düzenlemekten memnuniyetlerini ve katılımlarından dolayı hocalarımıza şükranlarını ifade etti.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 6

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 7

Seminerde Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Üsküdar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel ve ÜSTÖMER Müdürü Öğretim Görevlisi Selçuk Duman konuşmacı olarak yer aldı.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 8

Seminerin sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 9

Prof. Dr. Nevzat Tarhan da sertifika veren isimler arasındaydı.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’a katıldı 10


Okunma : 1494

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri