TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi kimsesiz çocuklarla iftar etti.

HAYDİ TUT ELİMİ İFTAR_1Türkiye’nin içe kanayan yarası çocuk istismarının önüne geçmek amacıyla yola çıkan Haydi Tut Elimi Derneği, yetim, kimsesiz ve sevgiye muhtaç çocuklarla birlikte Üsküdar Üniversitesi’ndeydi. Üsküdar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Beykoz Bakım Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan çocuklar ile çok sayıda kişi katıldı.

Çocuk istismarını önleme amacıyla yola çıkan “Haydi Tut Elimi Derneği” yetim ve kimsesiz çocukların hayata tutunmaları için her şeyi yapıyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da düzenlenen birtakım etkinliklerle kimsesiz çocukları yalnız bırakmayan ve onlara Ramazanın manevi havasını yaşatan dernek ilk iftarı Üsküdar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Beykoz Bakım Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan çocukların katıldığı programa Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdür Yardımcıları, İstişare Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gençlik Kurulunun yanı sıra çok kişi katıldı.HAYDİ TUT ELİMİ İFTAR

Yemeklerini samimi, sevgi dolu bir ortamda yiyen çocuklar gönüllerince eğlenirken günün anısına fotoğraf da çektirdiler.

Sevgiye aç, muhabbete muhtaç çocuklara bu ve benzeri etkinliklerin öz güven verdiğini ifade eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü aynı zamanda da Derneğin Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, etkinlikleri artırmak gerektiğini söyledi.

Okunma : 3459

 

İlgili

20 Mayıs 2020
"Psikiyatrist" içerisinde
18 Mayıs 2018
"Psikiyatrist" içerisinde
25 Mayıs 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri