TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi Gazetecilerle buluştu...

Davranış sağlığı ve bilimleri alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Tanışma toplantısına gazetecilerin ilgisi yoğun olurken Rektör Tarhan neden farklı ve iddialı olduklarını onlara anlattı.

SONY DSC Üsküdar Üniversitesi Basın Buluşması

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı 2011 yılında kurulan, Türkiye’de birçok konuda alanında ilklere imza atan NPIstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nden gelen bilgi birikimini Üniversitesiyle akademik alana taşımayı amaçlayan Üsküdar Üniversitesi, ilk öğrencileri için gün sayıyor.

Bu amaç ve hedefle yola çıkan Üsküdar Üniversitesi basının karşısına çıktı. Çalışmalarını, hedeflerini gazetecilerle, kamuoyuyla paylaştı. 

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ BASIN BULUŞMASI

İstanbul Swiss Otel’de gerçekleştirilen tanışma toplantısına çok sayıda gazeteci katıldı. İlginin yoğun olduğu toplantıda gazetecilere bilgiyi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka verdi. Rektör Tarhan üniversite olarak neden farklı ve iddialı olduklarını anlattı.SONY DSC

ÇİFT ANA DAL İMKANI

Üniversiteyi destekleyen bir hastanenin olması ve öğrencilerin burada uygulama alanı bulacak olmalarını büyük bir fırsat olarak değerlendiren Rektör Tarhan, Psikolojiye düşünce teknolojisi katacaklarını vurguladı. Tarhan, öğrencilere çift ana dal yapma imkanı sunacaklarının altını çizdi.

Etik değerlerin kendileri için önemli olduğunu hatırlatan Tarhan çağın beyin çağı olduğunu o nedenle de davranış genetiğinde özelleşeceklerini söyledi.

SONY DSCİKİ KİŞİDEN BİRİ BURSLU YETİMLERE DE BURS VAR

Bilgisayar bilimleri ile sağlık bilimlerini aynı çatı altında birleştirerek bilimsel önemeli projelere imza atmayı hedeflediklerini vurgulayan Tarha konuşmasında burslara ilişkin de bilgi verdi. Tarhan, her iki kişiden birinin burslu okuyacağını, Türkiye’de ilk kez yetimlere burs imkanı sunacaklarını ifade etti.

Bir gazetecinin neden Üsküdar ismini seçtiniz sorusu üzerine ise Rektör Tarhan;SONY DSC

NEDEN ÜSKÜDAR İSMİ?

“Üsküdar bölgesi Anadolu ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayan önemli bir nokta. İstanbul deyince Üsküdar marka bir ilçe. Aynı zamanda batı ile doğunun bilim alışverişini sağlayan bir coğrafya. Biz bu markaya bu markanın da bize çok şey katacağını düşündük.” Dedi.

Tarhan mezun öğrencilerinin çok rahat iş bulacaklarının da altını çizdi.

Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler, İnsan ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Feneryolu Polikliniği İdari Direktörü Uğur Canbolat, NPGRUP Kalite ve İnsan Kaynakları Yöneticisi Serdar Kargöz’ün katıldığı toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, psikolojide çok iddialı olduklarını, öngörülen kadronun 3 kat fazlasıyla eğitime başlayacaklarını söyledi.

SONY DSCİsim olarak yeni ancak birikim olarak 16 yıllık geçmiş ve deneyimle yola çıktıklarını vurgulayan Zelka, bilim ve eğitimin yanında sosyal sorumluluğu da önemsediklerini kaydetti.

Tematik ve multidisipliner eğitim modelini benimseyen Üsküdar Üniversitesi, 16 Temmuz - 06 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek tanıtım günlerine herkesi bekliyor…

Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir(NPGRUP)

Okunma : 4487

 

İlgili

31 Ağustos 2020
"Kişisel Haberler" içerisinde
14 Aralık 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri