TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi Almanya Köln demokrasi mitinginde.

Üsküdar Üniversitesi Almanya Köln demokrasi mitinginde.15 Temmuz Darbe Girişimi’ne tepki göstermek amacıyla Köln'de gerçekleştirilen Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’ne Üsküdar Üniversitesi de katıldı.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan 80 binden fazla Türk ve Türkiye dostu, Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi için Almanya'nın Köln kentinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunduğu mitingde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç bir konuşma yaptı

Darbe girişimi sırasında şehit olanlar ile geçen hafta Münih ve Ansbach'daki saldırılarda ölenlerin isimleri okundu.  Demokrasi vurgusunun yapıldığı mitinge katılanlar darbe girişimine olan tepkilerini yüksek sesle dile getirildi.  Almanca bildirilerin okunduğu mitinge Alman basını büyük ilgi gösterdi.

Mitinge katılan Üsküdar Üniversitesi Almanya Temsilcisi Öznur Özcan Yıldırım, mitingin büyük ilgi gördüğünü belirterek Avrupa’da faaliyet gösteren 104 Türk sivil toplum kuruluşunun bu mitinge destek verdiğini söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Almanya Köln demokrasi mitinginde. 2

Okunma : 4679

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri