TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri SBMT zirvesinde.

Her yıl dünya genelindeki araştırmacıların katılımıyla gerçekleştirilen Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği'nin (Society for Brain Mapping and Therapeutics - SBMT) 17.-18. zirvesi bu yıl da Nörobilim alanındaki çalışma ve işbirlikleriyle Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımıyla 08-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında Los Angeles Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek.

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri SBMT zirvesinde.

Araştırmacılar çalışmalarını sunacak! 

2019 yılında SBMT tarafından Golden Axon liderlik ödülüne de layık görülen Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığındaki araştırmacılar zirvede elektromanyetik alan ve beyin sağlığı başlığında çalışmalarını sunacak.

Üsküdar Üniversitesi dünyadaki gelişmelere yoğun katlı sağlıyor!

Üsküdar Üniversitesi ile bilim ve uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, tedavisel beyin haritalama ve nöroteknoloji alanında çalışan laboratuvarları, uygulama ve araştırma merkezleri, yetiştirdiği araştırmacıları ve öncü bilimsel katkısıyla ile sinirbilim alanındaki gelişmelere yoğun katkı sağlıyor.

Nöroloji, psikiyatri, mühendislik, biyoloji ve psikoloji olmak üzere yakın komşuluğundaki disiplinden bilim insanlarının bir araya geldiği ve akademik birikimlerini bilimsel çalışmaya dönüştüren araştırmacılarımız, sinir sisteminin temel fonksiyonlarını ve hastalık durumda meydana gelen değişiklikleri elektroensefalogram, manyetik rezonans görüntüleme ve fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme gibi beyin görüntüleme yöntemleri ile araştıran çalışmaları da yürütüyor. Özellikle çeşitli nöropsikiyatrik hastalıklarda nöral biyobelirteçler ortaya çıkarmak, sağlıklı ve hasta kişilerde beyin haritalarını ortaya çıkarma odaklı çalışan Üsküdar Üniversitesi, hesaplamalı psikiyatri başlığı altında topladığı çalışmalarını uluslararası ortaklı yapay zekâ odaklı çalışmaları ile sürdürüyor.

Üsküdar’da sinirbilim alanında yüksek lisans ve doktora düzeyinde araştırmacılar yetiştiriliyor.

Sadece sinirbilim alanında altmışı Web of Sience (WOS) kapsamında olmak üzere uluslararası hakemli dergilerde basılmış araştırma makaleleri bulunmakla birlikte Üsküdar Üniversitesinin The Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT), American Psychiatric Association (APA),International Brain Research Consortium (IBRC), EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS), International Society For Neurofeedback & Research (ISNR) gibi araştırma merkezi ve beyin araştırmaları toplulukları ile uzun süredir akademik işbirlikleri yürütüyor.

Türkiye’de sinirbilim alanında yüksek lisans ve doktora düzeyinde araştırmacı yetiştiren Üsküdar Üniversitesi, araştırmacıları ile kognitif nörobilim, klinik nörobilim, nörobiyofeedback, nöroteknoloji, biyoinformatik laboratuvarlarında, uygulama ve araştırma merkezlerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri SBMT zirvesinde. 2

Elektromanyetik kirlilik, manyetik alana maruziyet ve nöropsikiyatrik etkiler anlatılacak…

Sinirbilim alanındaki birikimini, araştırmalarını ve çalışmalarını her yıl katıldığı konferanslarda uluslararası araştırmacılarla paylaşan Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri şimdi de 08-11 Temmuz tarihleri arasında Los Angeles'da gerçekleştirilecek konferansa Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığındaki araştırma grubu ile katılarak elektromanyetik kirlilik, manyetik alana maruziyet ve nöropsikiyatrik etkilerini aşağıdaki başlıklarda sunacak.

(Detaylı program için tıklayınız )

Okunma : 2314

ÜHA

 

İlgili

18 Mayıs 2018
"Psikiyatrist" içerisinde
09 Ağustos 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
29 Temmuz 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri