TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Türkiye’de derin yapıların oyunlarını bozan bir liderlik var!

Psikolojik savaş türlerinin ele alınıp konuşulduğu televizyon programında önemli değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türkiye’de derin yapıların oyunlarını bozan bir liderlik modelinin olduğunu söyledi. Diktatörlük tartışmalarına da değinen Tarhan, Ankara’da eleştiriye açık bir duruş olduğunu kaydetti.Nevzat Tarhan-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, psikolojik savaş, kara propaganda, psikolojik savaşla mücadele konularının ele alındığı Ülke TV Pergel programının canlı yayın konuğu oldu.

Programda Nevzat Çiçek’in sorularını yanıtlayan Tarhan, Diktatörlük tartışmalarına da değindi. Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılımının sorulması üzerine Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı, sadelikle ihtişamı birleştiren çok güzel bir eser olmuş. Türkiye‘ye yakışan bir eser. Toplum, saraya yönelik yapılan propagandayı kara propaganda olarak ele alsın. Fakir fukarayı gözeterek yapılabiliyorsa bu eser, Türkiye bunu hak ediyor. Ankara’da bu hassasiyetin olması çok önemli, burada büyük fotoğrafı görerek bakılabilmesi gerekir.

Türkiye’de derin yapıların oyunlarını bozan bir liderlik var!

Şu anda Türkiye’deki liderlikte dünyadaki derin yapıların oyunlarını bozan bir liderlik var, bunu görmek gerekiyor. Ancak, bu liderliğe yanlış yaptığı zaman ‘Yanlış yapıyorsun’ diyebilecek dostlara da ihtiyaç var, bizim kültürümüzde bu vardır, size gerçekleri söyleyen dostlar edinin, Türkiye’yi yönetenlere kızsa küsse bile ‘Sizi seviyoruz, sizi önemsiyoruz ama şu konuda endişelerimiz var’ diye söyleyecek duruşlara ihtiyaç var. Ankara’da ben bu duruşun olduğunu gördüm.

Ankara’da eleştiriye açık bir duruş var!

Türkiye diktatörlüğe gidiyor tarzı yaklaşım doğru değil. Ben Ankara’da ki siyasete zaman zaman ciddi eleştiriler getirdim. Eğer diktatörce bir yaklaşım olsaydı beni Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayına davet etmezlerdi. Gittiğimde de gördüm eleştiriye açık duruşu var. Benim oraya davet edilmem, hüsnü kabul görmem de diktatörlük iddialarının asılsız olduğunun göstergesi. Diktatörlerin özelliği eleştiriye kapalı olmalarıdır. Bu söz konusu değildir.

 

VİDEO İÇİN

Okunma : 4819

 

Haberler

Foto Galeri