TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Türk Ocağında yılın ilk dersini Rektör Tarhan verdi…

turkocagiİstanbul Türk Ocağı her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği konferanslar serisine başladı. Konferansları ders olarak tanımlayan Türk Ocakları bu kapsamda ilk olarak Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı misafir etti. Rektör Tarhan “ Kendini Tanıma, İnsanları Anlama “ başlığında konferans verdi.

İstanbul Türk Ocağı yıl içerisinde farklı konu ve konukların katılımıyla gerçekleştirdiği konferanslar serisine başladı.

İstanbul Türk Ocağı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansların ilkinde Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan katılımcılarla bir araya geldi.

“ Kendini Tanıma, İnsanları Anlama “ başlığında bir sunum yapan Tarhan, katılımcılara kendini tanıma noktasında çok önemli bilgiler verdi.

Türk İslam Tarihinin önemli değerleri Mevlana, Yunus Emre gibi isimlerden bahseden Tarhan, kişinin kendini tanımasının önemli olduğunu, bu değerlerin kişinin kendini ve insanlığı tanımasında önemli faktör olduklarını dile getirdi.

Pozitif Psikoloji, duygusal zeka konularına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Tarhan beynin nörobiyolojisine ilişkin de paylaşımlarda bulundu.

 

 

 

Okunma : 3700

 

İlgili

27 Kasım 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
20 Mart 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri