TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan, üniversite olarak " Doğru Yoldayız "

Singapur’a Üsküdar Modeli…

Üsküdar Üniversitesi Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni akademik yılın ilk günlerinde öğrencilerine seslendi. Eğitim öğretimin ikinci yılında da önemli başarılar hedeflediklerini vurgulayan Tarhan, başarı yolunda beraber yürüyecek olmanın üniversite olarak kendilerini çok heyecanlandırdığı ve mutlu ettiğini söyledi. Tarhan Singapur’un en büyük üniversitelerinden birinin Üsküdar Üniversitesi’ni model almasının da doğru yolda yürüdüklerinin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ayda bir kez öğrencileriyle bir araya gelen Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, akademik yılın ilk gününde öğrencileriyle bir araya geldi.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda hazırlık sınıfı ve Meslek Yüksekokulunda başlayan öğrencilerine seslenen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, onlara gelecek vizyonu çizdi.

Her biri bu değerli kurumda yetişecek ve kuruma değer katacak öğrencilerin kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Tarhan, Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olarak farklı disiplinleri ortak çalışma alanlarında buluşturmanın gerekliliği ile hareket ettiklerini söyledi.Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Bu yolda geleceğin psikologlarını, felsefecilerini, sağlıkçılarını, genetikçilerini, iletişimcilerini ve mühendislerini multidisipliner anlayışla topluma kazandırmayı hedeflediklerinin altını çizen Tarhan, bu hedefe öğrencilerle yürüyeceklerini kaydetti.

Disiplinler arası çalışma kapasitesiyle, dünya standartlarının üstünde bilim üretme iddiasını sizlerle yerine getireceğiz diyen Tarhan, teorinin yanında pratik ve uygulama imkânını da öğrencilere sunacaklarını belirtti.

Öğrencilerin gelecek projeksiyonu üzerine onlara önemli önerilerde bulunan Rektör Tarhan Singapur’un en büyük üniversitelerinden birinin Üsküdar Üniversitesi’ni örnek almasının üniversite olarak kendilerini çok mutlu ettiğini, bunun aynı zamanda doğru yolda yürüdüklerini de gösteren bir gelişme olduğunu söyledi.  Singapur’dan bir yetkilinin Üniversite ile temasa geçerek gerekli görüşmelerde bulunduğunu dile getiren Tarhan, interdisipliner çalışmaların artık kaçınılmaz olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Okunma : 5084

 

İlgili

27 Ağustos 2020
"Psikiyatrist" içerisinde
07 Ekim 2016
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri