TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan NTV'de darbe psikolojisini anlattı...

vlcsnap-123806NTV’de Gazeteci-Yazar Mehemet Barlas’ın konuğu olan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul’un Fethi’nin İslam ve Dünya tarihi üzerine yansımalarından, ülkemizde darbe psikolojisinin toplum ruh sağlığına etkilerine kadar birçok gelişmeyi Barlas’a değerlendirdi. Tarhan İslamofobinin kaynağının İstanbul’un fethi olduğunu söyledi.

NTV’de yayınlanan Mehmet Barlas’ın sunduğu “45 Dakika” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, insanlık tarihine damgasını vuran önemli gelişmelerin psikolojik, sosyolojik etkilerini değerlendirdi.

Topkapı Panorama 1453 Müzesi’nde gerçekleştirilen yayında konuşan Tarhan, 1453 İstanbul’un fethinin batı dünyasında travma etkisi yaptığını söyledi. Batının 1453 tarihini uğursuz kabul ettiğini kaydeden Rektör Tarhan, 1+4+5+3’ün toplamının 13 olduğunu, bu yüzden de 13 sayısını batılıların uğursuz kabul ettiğini belirtti.vlcsnap-128170

Batıda İslam deyince akıllara Türklerin geldiğini vurgulayan Tarhan, fethin jeostratejik bir fetihten ziyade zihindeki bazı duvarları yıktığını da kaydetti. Kale duvarlarını yıkan topların aslında zihindeki duvarları yıktığını ifade eden Tarhan, İslamofobinin kaynağının ise İstanbul’un fethi olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin gündemindeki konularına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ülkemizde gerçekleştirilen darbelere ve toplumdaki psikolojik etkilerine de değindi. 

VİDEO İÇİN…


 

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 4666

 

Haberler

Foto Galeri