TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: "Nobel'e aday öğrenci yetiştirmeyi hedefliyoruz"

vlcsnap-25356Yeni eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almanın heyecanın yaşayan Üsküdar Üniversitesi çalışmalarına hızla devam ediyor. Eğitimde yeni anlayışı benimsediklerini vurgulayan Rektör Tarhan katıldığı televizyon programında Nobel’e aday öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

SHOW TV’de yayınlanan, Görkem İldaş’ın sunduğu “Üniversite Medya “programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite olarak hedeflerini anlattı.

Üniversitesinin sunduğu, ekonomik, sosyal ve bilimsel imkânlardan bahseden Rektör Tarhan, davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Eğitimi her alanında öğrencilerine teknolojiyi en iyi şekilde uygulama imkanı sunacaklarının altını çizen Tarhan idealist öğrencileri beklediklerini de vurguladı.vlcsnap-25452

Üniversite olarak yeni ancak 16 yıllık birikimi arkalarına aldıklarını ifade eden Tarhan, üniversiteye ilginin yoğun olduğunun da altını çizdi. Tarhan, sınavda derece yapan öğrencilerin üniversiteye ziyarete gelmelerinin de kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Seçilen bölümler itibariyle mezun olan öğrencilerinin kesinlikle iş sorunu yaşamayacağına da dikkat çeken Tarhan Nobel’e aday öğrenci yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN…

Şaban Özdemir(NPGRUP)

Okunma : 5265

 

Haberler

Foto Galeri