TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: "Konuşacağımız tek şey 'Proje' olmalıdır"

SONY DSCÜsküdar Üniversitesi yeni öğretim yılına hazırlanıyor. Yeni yıla sayılı günler kala akademik personel bir kez daha bir araya geldi. 2012-2013 öğretim yılının planlamasının ele alındığı toplantıda ileriye dönük hedefler masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Rektör Tarhan, “Konuşacağımız tek kelime proje olmalıdır” dedi.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte gerçekleştirdiği Bilimsel Eğitim Toplantıları devam ediyor.

Her hafta Çarşamba günleri gerçekleştirilen, farklı gündem maddelerinin ele alınıp konuşulduğu toplantının bu haftaki konusu, yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya hazırlanan Üsküdar Üniversitesi’nin akademik personeli toplantısıydı. Personelin tamamı NPİstanbul Hastanesi Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonu’nda bir araya geldi.SONY DSC

Toplantının gündemi 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrenci alacak Üsküdar Üniversite’nin çalışmaları ve hedefleriydi. Yeni öğretim yılının planlamasının ele alındığı toplantıda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, ilk olarak bugüne kadar yürütülen çalışmalar hakkında akademik personele bilgi verdi.

Üniversitede şuan kayıtların devam ettiğine dikkat çeken Zelka, ilk yılda kazanan öğrenci sayısıyla önemli başarıya imza attıklarını söyledi. Araştırmaları nasıl artırırız, bunun gayretinde olduklarına dikkat çeken Zelka, akademisyenlerin bireysel anlamda yürüttükleri ciddi projelerinin de olduğunu ifade etti. NPİstanbul Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri olarak önemli bilgi bankasına sahip olduklarını da sözlerine ekleyen Zelka, bu bilgileri bilimsel alanda en iyi kullanmayı amaçladıklarını söyledi.

Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora programlarına ilişkin bilgiyi ise İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu verdi. Üniversite’nin amiral gemisinin psikoloji olduğuna vurgu yapan Ömerustaoğlu, önemli başarılara imza atacaklarını kaydetti.

Toplantıda son olarak Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan söz aldı. Tarhan projelerin önemine dikkat çekti. Amacamız multidisipliner olmaktır diyen Tarhan, ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Tarhan;

SONY DSCNÖROPSİKİYATRİYE BİLGİSAYAR KATACAĞIZ

“Konuşacağımız tek şey proje olmalıdır. Bu anlamda çalışma grupları oluşturduk. Akademik olarak multidisipliner çalışma alışkanlığı kazanmalıyız. Psikiyatriyi nörolojiyle birleştirdik şimdi nöropsikiyatriye bilgisasyarı katacağız. Bu anlamda ciddi yatırılar yaparak laboratuvarlar oluşturduk. İlk yılımıza iyi başladık. Öğrencilerimiz sadece mantıksal değil duygusal zekalarının gelişimine de katkıda bulunacağız” dedi.

Haber-Fotoğraf:

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

Okunma : 4002

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri