TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan "Hastanenin Halleri" oyununu seyretti

Üsküdar ÜniversitesiÜsküdar Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri sergiledikleri ilk tiyatro oyunlarıyla herkesi büyüledi. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci velisinin seyrettiği oyunda öğrenciler performanslarıyla profesyonelleri aratmadı. Kısa bir sürede hazırlanıp sahnelenen oyunda katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadı. Oyunun sonunda Rektör Tarhan öğrencileri bir bir tebrik etti.

Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, bilim ve araştırmanın yanında sanata da ayrı bir önem veriyor. Üniversite bünyesinde oluşturulan Tiyatro Kulübü, öğrencileriyle ilk eserini sergiledi.S

Üniversitenin tüm bölümlerinden öğrencilerin yer aldığı kulüp, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan öncülüğünde,  Mehmet Tekkanat’ın yazdığı, Onur Yaprakçı’nın yönettiği “Hastanenin Halleri” isimli tanıtım oyunuyla tiyatro severlerin karşısına çıktı.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda sergilenen oyunda öğrencilerin performansları ise profesyonelleri aratmadı. Yaklaşık 25 öğrencinin 1 ay gibi kısa bir sürede hazırlayarak ortaya koyduğu performans, geceye katılan herkesi çok etkiledi.

Hastanede yaşanan; doktor-hasta ilişkilerine, hastanedeki olumlu- olumsuz olaylara mizahi bir bakışla yaklaşan oyunu izleyenler keyifli dakikalar yaşadı.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da seyrettiği oyunu çok sayıda akademisyenin yanı sıra öğrencilerin velileri ve yakınları da seyretme imkânı buldu.

Yaklaşık 45 dakika süren oyunun sonunda öğrenciler ayakta alkışlandı. Rektör Tarhan ve akademisyenler öğrencilerini tek tek kutladı.

OYUN İÇİN…

 

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

Okunma : 3211

 

Haberler

Foto Galeri