TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: "Gelecek yolculuğunda kişi önce kendini tanımalı"

SONY DSC              Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Eğitim ve öğretimde benimsediği anlayışla takdir toplayan Üsküdar Üniversitesi “Hayat Tercihtir” seminerleriyle de dikkatleri çekiyor. Üniversiteden akademik kadrosunun katılımıyla öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik gerçekleştirilen seminerlerde yaşama yönelik önemli ayrıntılar ele alınıyor. Seminerlere Rektör Tarhan da katılıyor.

Geleceği yönetmek mümkün mü? Değişen ihtiyaçlar ve yenilenen meslekler neler? Genetik bilim nereye gidiyor? İnsanı anlamak mümkün mü? Eğitimde teknoloji kullanımının önemi ne? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabı Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Hayat Tercihtir” seminerlerinde masaya yatırılıyor.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde 23 Temmuz Pazartesi gününden buyana gerçekleştirilen seminerlere ilgi yoğun.SONY DSC

03 Ağustos Cuma günü son bulacak seminerlerde önemli başlıklar ele alınıyor. “İnsanı Anlama Yolculuğunda Teknoloji Kullanımı” , “Kariyer Planlanmasında Değişen İhtiyaçlar ve Yeni Dünya Düzeni” , “İnsanı Çözmeye Bir Adım Daha” , “Geleceği Yönetmek” konu başlıklarından sadece birkaçı. 

Seminerler kapsamında Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da öğrenci, veli ve öğretmenlerle buluşuyor. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen seminerlerde Tarhan “Geleceği Yönetmek” i anlattı.

SONY DSCKonuşmasında hayatın bir tercih olduğunu vurgulayan Rektör Tarhan gelecek yolculuğunda insanların önce kendini tanıması gerektiğini söyledi. İnsanın kendini tanımasının gelecek planlamasının ilk adımı olduğunun altını çizen Tarhan, bu yolculukta hedef belirlemenin, öz yönetimin ve ilişki yönetiminin de çok önemli olduğunu kaydetti.

VİDEO İÇİN…

Şaban Özdemir(NPGRUP)

Okunma : 4469

 

İlgili

14 Haziran 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde
29 Aralık 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri