TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan 28 Şubat Darbe mağduru ailelerle bir araya geldi

Tarhan 28 Şubat Darbe mağduru ailelerle bir araya geldi

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi proje destek programları kapsamında Adaleti Savunanlar Derneği’nin birlikte düzenlediği “28 Şubat darbe mağduru aileler buluşması” programına katıldı. Tarhan, 28 Şubat sürecinde ilk olarak seçilmiş hükümetin hedef alındığını söyledi.

Konya’da bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Konya Milletvekilleri Gülay Samancı, Orhan Erdem, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Programda konuşan Prof. Dr. Nevzat Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu.

Tarhan 28 Şubat Darbe mağduru ailelerle bir araya geldi 2

Dönemin belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan bize sahip çıktı

28 Şubat sürecinde ilk olarak seçilmiş hükümetin hedef alındığını, ardından seçilmiş belediye başkanlarına sıra geldiğini ifade etti. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılı bir belediye başkanı olduğunu, birçok kurum yetkililerinin 28 Şubat mağdurlarına vebalı gibi muamele ederken, Erdoğan’ın kendilerini makamında kabul ettiğini ve 28 Şubat mağdurlarının yanında yer aldığını söyledi. Samimiyet, şecaat ve dirayetin liderlik vasfı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu üç özelliğin Recep Tayyip Erdoğan’da bulunduğunu, 28 Şubat fay hattında bulunan 15 Temmuz kalkışma hareketinin de bu sayede önlendiğine dikkat çekti.

Milliyet


Okunma : 5138

 

Haberler

Foto Galeri