TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Sinop olayları kendiliğinden gelişen olaylar değil!

SONY DSCAdaleti Savunanlar Derneği “ 28 Şubat’tan Günümüze Yansıyanlar “ konulu düzenlediği panelde ‘Bir daha darbe olmaması için neler yapılmalıdır’ a cevap aradı. Üsküdar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da konuşmacı olarak katıldığı panelde Tarhan, darbecilerin darbe itirafında bulunmadıkları sürece darbe riskinin hep olacağını söyledi. Sinop olaylarının kendiliğinden gelişen olaylar olmadığını, yaşananların bir özel harp operasyonu olduğuna dikkat çeken Tarhan, Silahlı Kuvvetlerde Ergenekon ruhuyla değil, Çanakkale ruhuyla hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Adaleti Savunanlar Derneği(ASDER) Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda Türkiye’de yaşanan darbeleri düzenlediği bir panelde masaya yatırdı. “28 Şubat’tan Günümüze Yansıyanlar” başlığında gerçekleştirilen panelde panelistler ve katılımcılar Türkiye’de bir daha darbe olmaması için neler yapılması gerektiği sorusuna cevaplar aradı.

Moderatörlüğünü Adnan Tanrıverdi’nin yaptığı, Şanar Yurdatapan ve Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı panele çok sayıda davetli katıldı.

Darbe mağduru iki kişinin görüşlerini de paylaştığı panelde konuşan Şanar Yurdatapan her Türk asker doğar anlayışının değişmesi gerektiğini söyledi. Darbeciler teşebbüste bulunsun ve ya darbeyi gerçekleştirmiş olsun kesinlikle yargılanmalıdır diyen Yurdatapan, toplum olarak darbeleri doğuracak şartların oluşmaması için herkesin çalışması gerektiğini kaydetti.

Darbeleri yapanların darbe şartlarını oluşturan kişiler olduğuna dikkat çeken Yurdatapan, beyin ve ruha sinmiş doğru bilinen yanlışların da sorgulanması ve değiştirilmesi gerektiğini ifade etti. Kimsenin askerliği sevmek zorunda olmadığını dile getiren Yurdatapan, hukuksuzluklara karşı topyekûn karşı çıkılması gerektiğinin de altını çizdi.SONY DSC

Türkiye’de girişilen darbelerin kronolojisine ilişkin önemli bilgiler paylaşan Adaleti Savunanlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bugüne kadar hiçbir darbecinin darbe itirafında bulunmadığını, itiraf edilmedikçe de darbe ihtimalinin hep süreceğini kaydetti.

Darbelerin meşru görülmemesi, Silahlı Kuvvetlerin özeleştiri yapması gerektiğini ifade eden Tarhan, 27 Nisan e-muhtıranın kısa sürmesinin arkasında yatan nedenin sivil toplum kuruluşlarının gayretleri olduğunu söyledi.

Türkiye’de gizli ırkçılığın olduğunu ancak kimilerinin bunun farkında dahi olmadığını sözlerine ekleyen Tarhan, bu duygunun kanser hücresinden farksız olduğunu belirtti. Silahlı Kuvvetlerin Ergenekon ruhuyla değil Çanakkale ruhuyla hareket etmesi gerektiğini ifade eden Tarhan, Sinop olaylarının kendiliğinden gelişen olaylar olmadığını da dile getirdi.  Tarhan Sinop olaylarının bir Özel Harp Operasyonu olduğunu kaydetti. Tarhan, NATO ülkeleri arasında gladyösü tasfiye edilmeyen tek ülkenin de Türkiye olduğunun altını çizdi.

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

 

 

 

 

 

Okunma : 4625

 

İlgili

29 Temmuz 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde
19 Temmuz 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri