TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Rektör Tarhan 'Kutlu Doğum Haftası' nda Hz. Muhammed'i ve şefkatini anlattı...

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdar Üniversitesi, 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında “O’nun Şefkati” konulu bir program düzenledi. Programın konuğu Türkiye’nin takdir gören Mutasavvıflarından Cemalnur Sargut’idi. Dışarıdan da katılımın olduğu programda Sargut, anlatımlarıyla davetlileri büyüledi.

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde düzenlenen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik çerçevesinde “O’nun Şefkati” konulu bir söyleşisi gerçekleştiren Mutasavvıf Cemalnur Sargut, öğrencilere Hz. Muhammed’in şefkat ve merhamet anlayışını anlattı.

Cemalnur SargutKonuşmasında hoşgörünün önemine dikkat çeken Sargut, insanların, kadın, erkek, din, mezhep, meşrep, kıyafet farkı gözetmeden, farklı olanı değiştirmeye çalışmadan, birlikte hoşgörü içinde yaşamasının önemine değindi. Hz. Muhammet’in özellikle kadın ve çocuklara gösterdiği merhametli ve şefkatli anlayışın günümüzde de örnek olması gerektiğini vurguladı.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da yaptığı konuşmada, kutlu doğum haftasının toplum değerleri ve insanların kaynaşması açısından önemini vurguladı. Şefkat duygusunun kişiyi güvende hissettirdiğini, ruhsal olarak mutlu kıldığını belirtti. Üsküdar Üniversitesi

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve mektup yarışmasında derece alan öğrenciler de ödüllendirildi. Dereceye girenlere ödüllerini Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Mutasavvıf Cemalnur Sargut verdi.

Okunma : 4446

 

İlgili

15 Nisan 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
26 Kasım 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
22 Ekim 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri