TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Tarhan: “İletişimin Oscarına damga vurduk”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması’nda ödüle layık görülen ve başarılara imza atan İletişim öğrencileri Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’la bir araya geldi. Öğrencileri ve danışman hocalarını tebrik eden Tarhan, iletişimin Oscarına damga vurduklarını söyledi. 

Prof. Dr. Tarhan: “İletişimin Oscarına damga vurduk”

Senato salonunda gerçekleştirilen buluşmaya Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler ve Kurumsal İletişim Daire Başkanı Tahsin Aksu’nun yanı sıra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, Prof. Dr. And Algül, Dr. Öğr. Üyesi Nihal Toros, Arş. Gör. Selin Maden ile Arş. Gör. Atila Erdemir ve akademisyenler de öğrencilere eşlik etti.

Prof. Dr. Tarhan: “İletişimin Oscarına damga vurduk” 2

“Güzel şeyler yapmak sizin, takdir ve teşvik bizim sorumluluğumuz”

Aldıkları ödül ve çalışmalarını Prof. Dr. Nevzat Tarhan’la paylaşan öğrenciler mutluluklarını dile getirirken, Tarhan öğrencileri şu sözlerle tebrik etti; “Ben önce Nazife hocamın, Süleyman hocamın diğer hocalarımın şahsında bütün gençleri tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum üniversitemizi orada çok güzel temsil ettiler. Böyle nitelikli çalışmalarla büyük emekler vererek bunu yaptığınızı biliyoruz. Biz sadece böyle sanal ortamda camdan cama tebrik etmeyelim candan cana tebrik edelim dedik. Genç arkadaşlarımızla yüz yüze görüşerek konuşmak daha iyi olacak. Aynı başladık aynı heyecanı her sene yeni kadrolarla da devam ettirmek önemli olandır. Atalarımızın güzel bir sözü vardı marifet iltifata tabiidir diye. Marifet dediğimiz beceridir. Beceri iltifata tabiidir yani iltifatta nedir ödül, armağandır. Yani bir insanın yeteneklerinin gelişmesi için becerinin yetenek haline dönüşmesi için ortaya çıkması için onun bir nevi takdir, övgü, onay alması lazım. İltifata teşvik edilmesi lazım. Yani sizin güzel bir şeyler yapmanız sizin sorununuz ama bunları da görüp bizim bunları takdir etmemiz bunları teşvik etmemiz bizim sorumluluğumuzdur. İnşallah bu şekilde devam edecek.” dedi.

“Bilinçli bir şekilde bütün tecrübeleri kesimlerden öğrenin”

‘Bilinçli Genç Olmak’ kitabından da örnekler vererek genç iletişimcilere tavsiyeler veren Tarhan; “Bu bilinçli genç olmak kitabında da bir nevi deneme yanılmayla hayatı öğrenmesi var. Bilinçli bir şekilde bütün tecrübeleri kesimlerden öğrenmek gerekiyor. En akıllı öğrenme yöntemi odur. Başkalarının tecrübelerinden faydalanmaktır. Ortalama bir insan deneme yanılmayla öğrenir bu da çok zor ömrü yetmiyor ki. Onun için sizin kıdemli bir yol arkadaşınız olarak düşünün hayatı hep beraber öğreniyoruz. Ben tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum ama önemli olan hayata yol arkadaşı gibi bakmaktır. Yani ben öğretmen öğrenci ilişkisi gibi anlatmamaya çalıştım. Birlikte öğreniyoruz, inşallah okursunuz.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Tarhan: “İletişimin Oscarına damga vurduk” 3

“Ödüllerin mutlaka öğrenciye faydası oluyor”

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör, iletişim öğrencilerinin azimle çalıştıklarını ve hayatlarında mutlaka yapılan projelerin ve ödüllerin faydası olduğuna dikkat çekti. Güngör; “Bir de dikkat edersiniz bu gazetecilik bölümünden son birkaç yıldır çıkıyor. Süleyman Hoca birebir ilgileniyor. Gazetecilik bölümü asistanlarımız Atilla ile Sevim birebir ilgileniyor. Dolayısıyla sürekli bir birkaç tane vakıf üniversiteleri arasında sayı olarak en yükseğiz. Artık devlet üniversitelerinde de 1 ya da 2 üniversite bizi geçebiliyor. Bu yıl 2. sıradayız. Artık sabitleşen, istikrarlı ödül danışmanlarımızdan biri de Nihal hocamız olacak. Mutlaka bir ödül aldırıyor. Dolayısıyla bunlar güzel şeylerdir. Görsel iletişim listeye ilk defa bu yıl eklendi. And hocamızla birlikte oraya da bir ivme geldi. Önümüzdeki yıl artık herhalde animasyondan da performans bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan da öğrencilerle gurur duyduğunu ve çalışmalarının başarılı şekilde devam edeceğini söyledi.

İletişim Fakültesi ödül alan öğrenci ve danışmanı akademisyenlere Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Toplum Psikolojisi, Bilgelik Psikolojisi 1 ve Bilgelik Psikolojisi 2’  kitaplarını öğrenci ve akademisyenlere imzalı olarak hediye etti.

Ziyaret, iletişim fakültesi akademisyenleri ve ödüle layık görülen İletişim öğrencileriyle toplu fotoğraf ile sona erdi.       

Prof. Dr. Tarhan: “İletişimin Oscarına damga vurduk” 4

Genç İletişimciler Yarışmasından Üsküdarlı İletişimcilere bu yıl 7 Ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Merve Şişman, 1 birincilik ve 1 ikincilik alarak 2 ödülle gecenin en dikkat çeken ismi oldu. Merve Şişman, İnternet Yayıncılığı Dalı Blog Kategorisi 1.'lik Ödülü ve İnternet Yayıncılığı Dalı İnternet Medya Sitesi 2.'lik ödülünün sahibi oldu.

Ayrıca İletişim Fakültesi öğrencilerinden Melisa Duygun, İnternet Yayıncılığı Dalı Blog Kategorisi 2.'lik Ödülü, Zeynep Şahin, İnternet Yayıncılığı Dalı İnternet Sitesi Kategorisi’nde 2'lik Ödülü almaya hak kazanırken, Üsküdar Haber Ajansı muhabiri Ayça Aracıçam, Yazılı Dal Spor Kategorisi 2.'lik Ödülü, Bilal Sadi, İnternet Yayıncılığı Dalı İnternet Sitesi Kategorisi 3.'lük Ödülü ve Ümmü Gülsüm Dural, Yazılı Dal Haber-Haber Araştırma Kategorisi’nde 3.'lük Ödülü kazandı.

 

Okunma : 1823

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri