TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Tarhan ikna odalarını ve psikolojik baskıyı anlattı…

Prof. Dr. Nevzat TarhanYapımcılığını Fatma Aydın Ataş’ın, yönetmenliğini ise Kevser Çakır Demir’in yaptığı ikna odaları belgeseli 2 Mart Cumartesi günü Eyüp Yeşilpınar Kültür Merkezi’nde ilk kez gösterilecek. Önemli birçok ismin yer aldığı belgeselde Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dönemi ve öğrencilerin yaşadıklarını psikolojik açıdan değerlendiriyor.

Fatma Aydın Ataş ve Kevser Çakır Demir, belgeseli yapmaktaki amaçlarını, o dönemlerde tüm yaşananları kayıt altına almak, tarihe not düşerek, toplumsal hafızada yer almasını sağlamak olarak değerlendiriyor.

28 Şubat 1998 yılından itibaren uygulanmaya başlanan başörtüsü yasağının bir daha yaşanmaması ve başörtüsünün bir daha psikolojik bir laboratuvar gibi kullanılmaması için gerekli adımların atılmasına öncülük etmek istediklerini vurguluyor.

İlk özel gösteriminin ardından televizyon kanallarında da gösterilecek olan belgeselde başörtüsü mağduru öğrencilerin yanı sıra önemli isimler de o dönemi ve yaşananları değerlendiriyor.

Bunlardan biri de Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan. Rektör Tarhan, dönemi ve öğrencilerin yaşadıklarını psikolojik açıdan değerlendiriyor. Ufuk Uras, Av. Fatma Benli, sosyolog Hülya Şekerci ve yazar Gülşen Demirkol da o günleri anlatan diğer isimler.

Büyük bir özveriyle hazırlanan "ikna odaları" belgeseli 2 Mart 2013 Cumartesi günü Eyüp Yeşilpınar Kültür Merkezi’nde özel gösterimiyle yer alacak.

BELGESEL VİDEOSU İÇİN…

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 5484

 

İlgili

30 Nisan 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
20 Ekim 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri