TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Tarhan Aile Akademisinde konuştu.

Üsküdar Üniversitesi ve Tuzla Belediyesi ile “Aile Akademisi” Başladı.9

Üsküdar Üniversitesi ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Tuzla Belediyesi Aile Akademisi” açılışı 250'yi aşkın katılımcı ile Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezinde yapıldı. Akademinin ilk özel seminerini Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Aile İletişiminde Altın Kurallar” başlığında verirken eğitimler Üsküdar Üniversitesi Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinasyonunda 120 saatten oluşacak ve üç ay sürecek. Aile Akademisi eğitimleri sonunda katılımcılara Katılım Belgesi de verilecek.

Üsküdar Üniversitesi ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Tuzla Belediyesi Aile Akademisi” açılışı katılımın yoğun olduğu bir programla gerçekleştirildi. İdris Güllüce Kültür Merkezi'nde gerçekleşen açılışa Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

5Özcan yaptığı konuşmada Aile Akademisi hakkında bilgi verirken işbirliğinin diğer belediyelere de örnek olacağını söyledi.

Akademinin ilk özel açılış seminerini Prof. Dr. Nevzat Tarhan verdi. Konuşmasında kadın-erkek beyni arasında ki farklar, şizofren beyninin işleyişi, madde kullanımı ve beyne etkisi başlıklarında katılımcılara bilgi veren Tarhan, ailede tutum kalıpları, koruyuculuk, anne-baba rolleri, demokrasi, baskıcılık ve disiplin, karı-koca geçimsizliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Aile İletişiminde Altın Kurallar" başlıklı konuşmasında Tarhan, Aile Değerleri, Ailede Duygu ve Kaynak Yönetimi, Sevgi ve Güven ilişkisi ve Aşkın Nörobiyolojisi gibi konulara ilişkin önemli söylemlerde bulundu. Tarhan, yalan ve niyet okuma, egoizm, yakınlıktan kaçınma, yüksek beklenti ve konforculuk ve takım olamama gibi tutumların evliliğin düşmanı olduğunu da sözlerine ekledi.

14Programı Üsküdar Üniversitesi Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi koordine edecek. Toplam 3 kurdan ve 120 saatten oluşan eğitimler üç ana temada; “1. Aile-içi İletişim; 2. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi; 3. Duygusal Zeka Uygulamaları” verilecek.

Üç ay sürecek olan Aile Akademisi eğitimleri sonunda katılımcılara Tuzla Belediyesi ve Üsküdar Üniversitesi işbirliği ile hazırlanacak olan bir Katılım Belgeleri takdim edilecek.

Okunma : 5098

 

Haberler

Foto Galeri