TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Trump, sosyal medya sayesinde kazandı”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Trump, sosyal medya sayesinde kazandı” 

Küçükçekmece Belediyesi'nin Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamından düzenlenen “İnsan Onaran Konuşmalar” programının konuğu Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dı. Yusuf Özkan Özburun’un yönettiği ve Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programına çok sayıda dinleyici katıldı.Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Trump, sosyal medya sayesinde kazandı” 2

Gündemdeki konuları psikolojik açıdan ele alan Tarhan, Psikolojik ve Asimetrik Savaş, 15 Temmuz Darbesi ve Sosyal Medya ve ABD seçimlerine değindi.

Çin Seddi psikolojik savaşın öncüsü

“Çin Seddi ilk olarak zihinlerde inşa edildi. Bu nedenle Çin, psikolojik savaşın öncüsüdür. Tabii durum zamanla değişen bir hal aldı, şu an da liderliği İngiltere elinde tutuyor.”

Darbenin arkasında ki güç; Atlantikçi Ekol

“Enver Paşa zamanında İngiltere, Almanya gibi güçler bir ekol oluşturdu. Atlantikçi ekol… Darbenin arkasında güçte böyle bir ekol. 15 Temmuz’da yapılan kalkışma FETÖ’cü darbe olarak biliniyor ama arkasında Atlantikçi ekol gibi bir güç var. Bu sayede birçok yere ulaştı ve herkesi kullandı. Tabi kendini de kullandırtarak!”

Asimetrik Savaş meydanda

“Sokakta ki her hangi bir köpeğe biri çıkıp kuduz dese, insanlar hemen galeyana gelip o köpeğin peşine düşerler. Onu tehdit olarak görürler. Asimetrik savaş işte böyle bir şey…”

Artık sosyal medya, merkez medyadan daha güçlü

“ABD seçimlerinde bir ideanın daha değiştiğini gördük; sosyal medya merkez medyadan daha güçlü… Trump’ın başarısında sosyal medyanın payı çok büyük, yerel medya Clinton’ı destekliyordu ve Trump aleyhinde bilgiler paylaşıyordu. Buna rağmen sosyal medya sayesinde Trump bu yarışı önde bitirdi.”

Okunma : 7232

ÜHA

 

İlgili

21 Mart 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
07 Ekim 2020
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri