TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Makedonya’da Vizyon Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Makedonya’da Vizyon Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Dinamik Psikoloji Kulübü öğrencilerinin düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katıldı. “Pozitif Psikoloji” başlıklı konferansta Tarhan, duyguları ifade edebilmek gelişmişliğin göstergesi olduğunu söyledi. Konferans sonrasında Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Pozitif Psikoloji” konferansı Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi Konferans Salonunda yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka da katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca yaptı. Hoca, alanında dünyaca otorite bir ismi üniversitelerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Pozitif Psikolojinin tarihi gelişimi ile dünyada ve ülkemizde yaygınlaşmasına zemin hazırlayan dinamiklere dikkat Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Batının medeniyet krizi yaşadığını söyledi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Makedonya’da Vizyon Üniversitesi öğrencileriyle buluştu 2

“Evren zıtların dengesiyle uyum içinde çalışıyor”

Evren, zıtların dengesiyle uyum içinde çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan iyiliğin anlaşılması için kötülüğe ihtiyaç olduğunu, kötülüğün ise insanın doğasında bulunduğunu belirtti. İyilik ve kötülüğü termodinamiğin 2. Yasası Entropi kavramıyla anlatan Tarhan, erdemli insan davranışının kötülük yapma özgürlüğüne rağmen kişinin kötülük yapmaması olduğunu ifade etti.

Kişilerin duygularını rahatça ifade edebilmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, duygularını ifade edebilmeyi gelişmişliğin bir göstergesi olarak değerlendirdi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Makedonya’da Vizyon Üniversitesi öğrencileriyle buluştu 3

“Mutlu olan daha az depresyona giriyor”

Mutlu olan insanların daha az depresyona girdiğine de dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile içi ilişkilerde diplomasinin önemini vurguladı. Tarhan, evliliklerde ilişkinin rekabetçi değil, tamamlayıcı olması gerektiğini de hatırlattı.
Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Tarhan’a programın sonunda Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca tarafından plaket takdim edildi.

Akademik işbirliği protokolü imzalandı

Konferansın ardından Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninde iki Tarhan ve Hoca, imzanın bir başlangıç olduğunu ve aralarındaki akademik işbirliklerinin çok daha üst düzey noktaya geleceğinin vurgusunu yaptı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Makedonya’da Vizyon Üniversitesi öğrencileriyle buluştu 4

Okunma : 2942

ÜHA

 

İlgili

10 Ekim 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
21 Ekim 2019
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri