TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ ATİB üyelerine “Toplum psikolojisi ve empati” yi anlattı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ ATİB üyelerine “Toplum psikolojisi ve empati” yi anlattı.

Avrupa Türk İslam Birliği (ATİB) Kadın Teşkilatı iç eğitim seminerleri kapsamında Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı misafir etti. Antalya’da gerçekleştirilen seminerde Tarhan, "Toplum Psikolojisi ve Empati" başlıklı sunum yaptı. Konuşmasında mutluluk bilimi, liderlik, zekâ türleri, stresle başa çıkma gibi birçok konuda katılımcılara bilgiler verdi.

ATİB tarafından ‘Dernek ve Cemiyetlerde Kadın Yönetici Olmak’ ana başlığıyla gerçekleştirilen iç eğitim seminerlerinde Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan teşkilat üyesi kadınlara “Toplum Psikolojisi ve Empati” başlığında bir sunum yaptı.

Tarhan: “Ailenin kişiliği var”

ATİB Kadın Teşkilatı Başkanı Hacer Diker’in de bulunduğu eğitimde Tarhan, aile kavramı ve pozitif psikoloji konularına önemle dikkat çekti. Aile kültürünü; ailede paylaşılan değerler, yaşanan hayat senaryoları, normlar, varsayımlar, semboller, etik standartlar, ritüeller, hikâyeler, anlatılar, inanç sistemleri, dil ve rol modeller kümesi olarak tanımlayan Tarhan, ailenin de kişiliği olduğunu söyledi.

Mantıksal, duygusal, bedensel, vicdani ve sosyal zekâ türlerine ilişkin de teşkilat üyesi kadınlara bilgiler veren Tarhan, ailede liderliğin önemli olduğunu, patron ve lider arasında farkın bulunduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ ATİB üyelerine “Toplum psikolojisi ve empati” yi anlattı. 2

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ ATİB üyelerine “Toplum psikolojisi ve empati” yi anlattı. 3Psikolojik boyutuyla liderliği klasik, karizmatik ve bilimsel liderlik olarak sınıflandıran Tarhan, karar almada modeller olduğunu ifade etti.Konuşmasında ilişkilere de vurgu yapan Tarhan, ilişkilerde üç dönemin olduğunu bunların romantizm, kişilik ve güç çatışmaları ile bağlılık olarak değerlendirdi.

Tarhan katılımcılara günlük ve iş yaşamında stresle mücadelenin de püf noktalarını anlattı.

Seminerin ardından Tarhan’a katılımlarından ötürü teşekkür plaketi taktim edildi.
Okunma : 4319

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri