TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

“Öğrencilere sosyal hayatı ve sosyal beceriyi konu alan müfredatlar vermeliyiz”

“Öğrencilere sosyal hayatı ve sosyal beceriyi konu alan müfredatlar vermeliyiz”

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Kız Konuk Evinde kalan kız öğrencilerle bir araya geldi. Tarhan, pozitif psikoloji konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

“Öğrencilere sosyal hayatı ve sosyal beceriyi konu alan müfredatlar vermeliyiz” 2

“Pozitif Psikoloji, sorunları çözmeye ve mutluluğun keşfine dayanır”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ilk olarak Pozitif Psikoloji dersinin önemi ve bu dersin Üsküdar Üniversitesi müfredatına giriş sürecinden bahsetti. Sorunları çözme yolunun ve mutluluğun keşfinin bu derse dayandığını söyleyen Tarhan, Pozitif Psikolojinin yurtdışında da bir numaralı ders olarak müfredata konulduğunun altını çizdi.

Kitaplarından da bahseden Tarhan, Pozitif Psikoloji kitabını yazarken, bu konuda yapılan çalışmaların ona çok yardımcı olduğunu söyledi ve kitabı okuyan öğrencilere kitap hakkında birkaç soru sordu.

Okulların eğitim yapısını eleştiren Prof. Dr. Tarhan, “Okullarda, öğrencilere bilgi odaklı eğitim vermeyi bırakıp, onlara sosyal hayatı ve sosyal beceriyi konu alan müfredatlar verelim” dedi. Pozitif Psikolojinin de öğrencilerin günlük hayatlarında kullanabilecekleri konuları içerdiğini söyledi.

“Öğrencilere sosyal hayatı ve sosyal beceriyi konu alan müfredatlar vermeliyiz” 3

Sorunların çözümü Çözüm Merkezi’nde

Öğrencilerin yurt ve okul hakkındaki taleplerini de dinleyen Tarhan, bu taleplerin en kısa sürede dikkate alınacağını ve bir sorun halinde, öğrencilerin Üsküdar Üniversitesi Çözüm Merkezi’ne de başvurabileceklerini vurguladı.

Toplu fotoğrafın çekilmesinin ardından program sona erdi.

“Öğrencilere sosyal hayatı ve sosyal beceriyi konu alan müfredatlar vermeliyiz” 4

Haber-Fotoğraf: Rubaşa Ergin

Okunma : 3574

ÜHA

 

İlgili

25 Nisan 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
02 Eylül 2020
"Psikiyatrist" içerisinde
24 Ağustos 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri