TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Mutsuz çocuk kalmayacak

Korunmaya muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla yola çıkan “MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ”, kuruluşundan buyana kimsesizlerin kimsesi oluyor.


tarhan1Şimdilik 14 evde kimsesiz ve yetim çocukları içinde bulunduğu vahim ortamdan, suç örgütlerinden, karanlık odaklardan kurtararak; topluma faydalı birer insan olarak yetiştirmeyi hedefleyen “MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ”, kendilerine destek olan hayırseverlerle kahvaltıda bir araya geldi.

İstanbul Florya’da gerçekleştirilen tanışma ve kaynaşma toplantısına çok sayıda gönüllü katıldı. Gönüllüler arasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özdeyiş Topbaş, milletvekili eşleri ve ilçe belediye başkanlarının eşleri de vardı.

tarhan2Samimi bir ortamda gerçekleştirilen programda söz alan Özdeyiş Topbaş Topbaş herkesi bu önemli görevde ipin ucundan tutmaya davet etti. Proje içinde yer almanın kendileri için grur olduğunu ifade eden Topbaş, kimsesiz ve yetim çocukların barınabileceği, yetişebileceği, maddi/manevi açıdan gelişebileceği çocuk evlerinin sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Televizyon programcısı Serdar Tuncer’in sunuculuğunu yaptığı programda derneğin çalışmaları hakkında davetlilere bilgi veren Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, her türlü tehlikeye karşı çocukları korumak ve sahiplenmek amacıyla hareket etiklerini ifade ederek annelik değerinin önemine dikkat çekti.

İnsani hedefler için bir araya gelmenin önemli olduğunu kaydeden Tarhan fiziksel bakımın yeterli olmadığını anne şefkatinin, psikososyal desteğin de önemli olduğunu vurguladı.

tarhan4Bu işte gönüllüğün esas olduğunun altını çizen Tarhan, herkesin sorumluluk hissetmesi gerektiğini söyledi. Sevilmediği için ölen çocukların olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan sivil toplum kuruluşlarını da göreve çağırdı.

Bu noktada bakanlık ile pilot uygulama başlattıklarının da altını çizen Tarhan çocuk esirgeme kurumlarında mutsuz çocukların kalmayacağını kaydetti. Programda desteklerinden ötürü Gül Mutlu ve Özdeyiş Topbaş’a çiçek takdim edilirken önemli programın sunuculuğunu üstlenen Serdar Tuncer’e de Tarhan gümüş kaplı kuran-ı Kerim hediye etti. Programın sonunda Tarhan geliri dernek çalışmalarında kullanılmak üzere kitaplarını imzaladı.Haber-Fotoğraf

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

Okunma : 5909

 

İlgili

20 Mart 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
22 Haziran 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
20 Aralık 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri