TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

MBDF Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

MBDF Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul toplantısı, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çerezci’nin katılımlarıyla Güney Yerleşke bahçesinde yapıldı.

MBDF Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2

“Eğitimde dijitalleşmeye giderek yenilikçiliği yakalamış oluruz”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Covid-19 salgınının tüm dünyada dijitalleşmeyi artırdığına dikkat çekerek; “Covid-19 salgını tüm dünyada dijitalleşmeyi arttırdı. Big datayı kullananlar dünyaya hükmedebilecek. Bunun sonucunda gelecekte pek çok meslek grubu yok olacak. Fakat bilgisayarın yapamayacağı işler var. Değerler eğitimi, sosyal beceriler gibi. İnsan, yaptığı işlere bunları katarsa bu yenilikçilik olur. Biz de eğitimde dijitalleşmeye giderek yenilikçi davranmış oluruz. Bu konuda yeni projeler üretmemiz lazım. Bunun için AR-GE gerekiyor. AR-GE olanaklarını sağlayacak alanlar da mühendislik ve fen bilimleri alanlarıdır. Bu yolda akademisyenler, AR-GE ve öğrenciler de aynı anda hareket etmeliler.” Şeklinde konuştu.

MBDF Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 3

“Kısa zamanda çok yol kat ettik”

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, akademik kurul toplantılarının rutin haline getirileceğini, bunun öz değerlendirme açısından önemli olduğunun altını çizerek; “Bu bir öz değerlendirme toplantısıdır. Yıllık olarak neler yaptığımızı değerlendirmemiz bizim için çok önemli. Bunu rutin hale getirerek her sene dönem sonunda yapacağız. Üniversite olarak kat ettiğimiz mesafe emsallerini imrendirecek seviyeye geldi. Şu an 22 bin öğrencimiz var. Pek çok üniversitenin uzun yıllarda gelemediği mesafeye biz kısa bir sürede geldik. Kısa zamanda çok yol kat ettik” Dedi.

MBDF Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 4

“Uzaktan eğitimde en başarılı üniversitelerdeniz”

Üsküdar Üniversitesinin Covid-19 pandemisi boyunca uzaktan eğitimde en başarılı üniversitelerden olduğunu dile getiren Prof. Dr. Osman Çerezci; “Covid-19 pandemisi boyunca uzaktan eğitimde en başarılı üniversitelerden birisiyiz. Öğrencilerimiz de anketlere verdikleri cevaplarla bunu kanıtladılar. Akademisyenlerimiz bu süreçte büyük özveri ile çalıştılar.” İfadelerini kullandı.

İdari ve akademik kadronun katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda aynı zamanda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin artıları, eksileri ve gelecek planları hakkında da fikir alışverişi yapıldı.

Okunma : 2159

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri