TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında son ders

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında son ders

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde mezun olacak öğrencilere son ders Enstitü Müdürü Psikiyatri Uzm. Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar tarafından verildi.

Derste, sağlık hizmetlerinde çalışan her bireyin gerekli teknik becerileri gösterebilmesinin öneminin yanı sıra insani ilişkilerde de hünerli olması gerektiğinin altı çizildi. Psikoloji mesleğinin etik kurallarının yanı sıra zor klinik olgulara yaklaşımla ilgili önerilerde bulunuldu.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında son ders 2

“Sağlık profesyonelleri uyguladığı tedaviden değil uygulamadığı tedavilerden de sorumlu”

Derse katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan sağlık profesyonelinin sadece uyguladığı tedaviden değil, hastayı mahrum bıraktığı, uygulamadığı tedavilerden de sorumlu olduğunu hatırlattı.

Mezuniyet sonrasında da üniversite olarak mezunlarının yanında yer aldığına ve kurulan iletişim ağıyla mezunların gerekli durumlarda süpervizyon ya da danışma desteği alabileceklerini, öğretim üyeleri ile her zaman temas halinde olabileceklerini vurgulayan Tarhan, tüm mezunlara başarılı bir meslek yaşamı diledi.

Okunma : 3705

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri