TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Kadın Psikolojisi çok yakında Azerbaycan raflarında…

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kaleme aldığı ‘Kadın Psikolojisi’ kitabı Azerbaycan raflarına hazırlanıyor. Azerbaycan Türkçesine çevrilen eser “Qadın Psixologiyası” ismiyle okurlarıyla buluşacak. Kadın psikolojisinin tüm yönleriyle ele alındığı eser aynı zamanda feminizmin kadın ve toplum üzerindeki etkisine de vurgu yapıyor. 

Kadın Psikolojisi çok yakında Azerbaycan raflarında…

Tarhan’ın Azerbaycan Türkçesine çevrilen ikinci eseri yolda

Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınan Kadın Psikolojisi eseri, Tarhan’ın Azerbaycan’da yayınlanan ikinci kitabı olma özelliğine sahip.

Daha önce Azerice’ye çevrilen ve okurların yoğun ilgisiyle karşılaşan “Güzel İnsan Modeli” kitabından sonra “Kadın Psikolojisi” okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Parlak İmzalar yayınevinden çıkacak olan eser, Asif Bayramov tarafından Azerbaycan Türkçesine çevrildi.

Kadın konusunda bir klasik olan “Kadın Psikolojisi” eseri “kadını” tüm yönleriyle ele alıyor.

Mutlu kadınlar ve aileler için rehber niteliğinde bir kitap…

Feminizmin kadın ve toplum üzerindeki etkisinin irdelendiği eserde ayrıca; evlilik, annelik, kadın-erkek ilişkileri, terkedilme korkusu, modernizmin dayattığı cinsiyet rolleri, şiddet ve aşk konularına değiniliyor.

Tarhan eserinde kadının geçmişte geleneksel yargılarla ikinci sınıf varlık muamelesi gördüğünü, günümüzde ise modernizmin cinselliği bir kadın politikası olarak sunduğunu aktarıyor.

Eserde feminizmin konuyu kadın-erkek savaşlarına dönüştürdüğü savunuluyor. Kadınlar ve karşılaştıkları sorunların bilimsel bir bakış açısıyla ele alındığı kitap, kadın erkek ilişkilerinde yol gösterici bir rol üstleniyor. Kadın Psikolojisi mutlu kadınlar ve aileler için rehber niteliğinde bir başvuru kitabı olma özelliğine sahip bir eser.

Okunma : 1966

ÜHA

 

İlgili

11 Temmuz 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
11 Mart 2019
"Psikiyatrist" içerisinde
28 Haziran 2021
"Kitaplar" içerisinde

Haberler

Foto Galeri