TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

İnsani Değerler Bağlamında Şiddet ele alındı.

SŞiddet, insani değerler bağlamında düzenlenen panelle masaya yatırıldı. İnsani Değerler Derneği İstanbul Şubesi tarafından gerçekleştirilen panele Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. Tarhan konuşmasında ahlaki erozyona karşı topyekûn seferberlik başlatılması gerektiğini söyledi.

Şiddet bu kez insani değerler bağlamında ele alındı. İnsani Değerler Derneği İstanbul Şubesi, “İnsani Değerler Bağlamında Şiddet Sorunu” konulu bir panel düzenledi.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panelin oturum başkanlığını Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaparken, Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Doç. Dr. Ayşen Gürcan ve Prof. Dr. Ali Düzgün de panelist olarak programa katıldı.

Katılımın yoğun olduğu programda şiddet insani değerler boyutunda ele alındı. Yaptığı konuşmada toplumsal değerlerde ciddi yozlaşmanın olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, birtakım olumsuzlukların virüs gibi yayıldığını söyledi. Olumsuzlukların öncüllerine karşı toplum olarak duyarlı olunması gerektiğine vurgu yapan Tarhan, nasıl ki toprak erozyonuyla mücadele için harekete geçiliyorsa ahlak erozyonuna karşı da aynı duyarlılığın gösterilmesi gerektiğini kaydetti.S

Bunun için sivil toplum kuruluşlarının harekete geçmesi gerektiğini ifade eden Tarhan, dernekleşmeden korkulmaması gerektiğini de hatırlattı. Sivil toplum örgütlerinin hükümetin ortağı olmalı diyen Tarhan, sivil toplum örgütlerinin pasif olduğu yerde hükümetlerin diktatörleştiğini sözlerine ekledi.

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 4517

 

İlgili

18 Ocak 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri