TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alma’dan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ziyaret…

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyareti kapsamındaki buluşmada iki üniversite arasında iş birliğine dair pek çok konu konuşuldu.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Üniversitesi Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tekin Sancar’ın birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, Tarhan – İDER Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Arslan da hazır bulundu. 

Kurumlar arası iş birliği konuşuldu…

Üsküdar Üniversitesi ve Iğdır Üniversitesi arasında tuz terapisi ile ilgili ortak projelerin geliştirilmesi, ortak Yaratılış Kongresi düzenlenmesi ve Iğdır Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi için öğretim üyesi desteği ele alındı. 

Ortak proje gerçekleştirmek için istişare edildi

Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın 2019 yılında Iğdır Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ne konuşmacı olarak katıldığını hatırlatan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma; “İnsanın ve kâinatın öneminin ve yaratılışının bilimsel camia tarafından daha iyi anlaşılması adına düzenlenen Yaratılış Kongresi'nin 3'üncüsünü üniversitemizde düzenlemiş ve Sayın Nevzat Tarhan'ı misafir etmiştik. Bilim camiasının düşünce ufkunu açan bu önemli kongrenin seri olarak devam etmesi bizim için mutluluk verici. Kongrenin ilerleyen süreçte Üsküdar Üniversitesi paydaşlığında sürdürülmesi adına Sayın Tarhan ile verimli bir istişare sürecimiz oldu. Ayrıca tuz terapisi alanında adından söz ettiren üniversitemiz ile Üsküdar Üniversitesi arasında ortak projeler gerçekleştirme ve yeni kurulan Diş Hekimliği Fakültemizin çıtasını yükseltme adına da istişarelerde bulunduk.” şeklinde konuştu.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Üsküdar Üniversitesi ile güç birliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Ziyaret, hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 
 

Okunma : 1056

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri