TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Hürriyet yazarı Prof. Dr. Müftüoğlu: "Mesnevi Terapi'yi herkes okumalı"

tarhan_muftuoglu

Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu köşesinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yeni çıkan kitabı “Mesnevi Terapi”yi anlattı.

Kaleme aldığı Yaşasın Hayat başlıklı köşesinde ruhunu besleme ve huzur yolculuğuna çıkanların kaybettiklerini, uzak diyarlarda değil de bu toprakların ürettiği kültürlerde aramaları gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Müftüoğlu, başucu kitabı olacak dediği “Mesnevi Terapi” yi herkese tavsiye ediyor.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitabı “Mesnevi Terapi” yi Prof. Dr. Osman Müftüoğlu köşesinde şu cümlelerle değerlendiriyor.

“Prof. Dr. Nevzat Tarhan dikkatle izlediğim sağlık uzmanlarından biri. Nevzat Hoca'yı 'sağlık uzmanı' diye tanımlamamın nedeniyse şu: O'nun bir psikiyatri hocası olduğunu bilsem de aslında insan sağlığına bir bütün olarak değer veren, aklını ruh-beden ilişkilerini çözmeye yoğunlaştırmış biri olması O'nun mükemmel bir sağlık uzmanı da olduğuna işaret eder. 'Mesnevi Terapi' Hoca'nın son yayınladığı kitabı. Günlerdir elimden düşmüyor. Öyle görünüyor ki bu kitap da tıpkı Dr. Karasu Hoca'nın 'Mutlu Yaşam Sanatı' kitabı gibi benim başucu kitaplarımdan biri olacak, Alex Rovira'nın 'İyi Hayat' kitabı kadar sık başvurduğum kaynaklardan biri haline gelecek. Nevzat Hoca Mesnevi'nin çağları aşan bilgeliğinin ruha nasıl şifa olabileceğini pek güzel anlatıyor, onun düşüncelerinin tedavi (terapi) amacıyla da kullanılabileceğini bir güzel özetliyor. Mesnevi Terapi'yi herkese öneriyorum. Özellikle ruhunu besleme ve huzur yolculuğuna çıkanların, kaybettiklerini uzak diyarlarda değil de bu toprakların ürettiği kültürlerde aramaları gerektiğini bir kez daha hatırlattığı için Nevzat Hoca'ya teşekkür ediyorum.”

HÜRRİYET

Şaban Özdemir(NPGRUP)

Okunma : 3264

 

İlgili

14 Ağustos 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
05 Ağustos 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri