TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Hong Kong Chu Hai College ile “Study Tour” etkinliği düzenlendi

Üsküdar Üniversitesi uluslararası iş birliklerini sürdürmeye devam ediyor. Hong Kong Chu Hai College ile yapılan ‘Study Tour’ etkinliğiyle Erasmus & Değişim Programları Hareketliliklerinin artırılması hedeflendi. Etkinliğe Chu Hai College’in önemli isimleri katılım gösterdi. 

Üsküdar Üniversitesi Güney Yerleşke Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe uluslararası arenadan Hong Kong Chu Hai College Kurumu Başkan Vekili Jane Zhang, Hong Kong Chu Hai College Bir Kuşak Bir Yol (One Belt One Road) Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Thomas Chan katıldı.

Etkinlikte Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölüm Başkanı Prof. Dr. Havva Kök Arslan, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Uygar Aydemir, Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi Türkiye Temsilcisi Perran Ersu Özçaldıran ile Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selami Varol Ülker de yer aldı. 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Ülkeler arası bilimsel iş birliğine çok önem veriyoruz”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada Tarhan; “Chu Hai College ile Üsküdar Üniversitesi arasındaki bu önemli anlaşma için bir aradayız. Üsküdar Üniversitesi olarak bizim vizyonumuz, uluslararası partnerlerle daha disiplinler arası ilişkiler kurmak. Bu kapsamda üniversitenin kuruluşundan itibaren tematik bir üniversite olarak kurulduk. Özellikle sağlık bilimleri, mühendislik bilimleri, davranış bilimleri alanında AR-GE odağımız var. Bu alanlar yapılacak çalışmalar için çok ciddi bir altyapımız var. Öğrencilerimiz nörobilim ve nörogenetik konusundaki laboratuvarlarımızda çalışabiliyorlar. Bu tarz ortak projelere hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Üniversitemizin sağlık bilimleriyle, nörobilimle ilgili altyapısıyla ilgili bu sene önemli bir yenilik yaptık. Dünyada 7 tane, Türkiye de birinci olan yapay zekâ destekli MR cihazımız var. Nörobilim çalışmalarına açığız. Ülkeler arası bilimsel iş birliğine çok önem veriyoruz. Bu konuda öğrenci değişim programlarında bizimle ortak olmanız bizi çok sevindirdi.” şeklinde konuştu. 

Prof. Dr. Nazife Güngör: “Sizlerin de bize katılacak olması büyük bir mutluluk…”

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör ise yaptığı konuşmada; “Üniversitemize konuk olduğunuz için çok mutluyuz. Üsküdar Üniversitesi Türkiye’nin en önemli vakıf üniversitelerinden biri. Vermekte olduğu eğitim öğretiminin kalitesiyle, yapmakta olduğu bilimsel araştırmaların niteliği ve vizyonuyla önemli bir üniversite. Şu anda özellikle nörobilim, psikoloji ve psikiyatri çalışmalarında ve genel olarak davranış bilimlerinde dünya çapında uluslararası düzeyde önemli birtakım araştırmalar yaparak bilimsel çalışmalara katkı sunuyor. Üniversitemizin ülkemizi G20’ de temsil eden tek üniversite olması bilimsel çalışmalarda ve yapmakta olduğumuz eğitim öğretimde dünya çapında bir vizyon koyduğumuzun göstergesi. Bu süreçte sizlerin de bize katılacak olması ve bu sürecin insanlığa, dünyaya bilimsel anlamda hizmet sürecini birlikte gerçekleştirecek olmamız bizim için büyük mutluluk.” ifadelerini kullandı. 

İş birliğini artırma amaçlanıyor…

Hong Kong Chu Hai College Kurumu Başkan Vekili Jane Zhang “Study Tour” etkinliğine çevrimiçi bağlanarak yaptığı konuşmada yeni partner anlaşmasının verimli başladığına dikkat çekti. Zhang, ilerleyen zamanlarda çeşitli projeler ile birlikte iş birliklerini artırmayı amaçladıklarını ifade etti. 

Hong Kong Chu Hai College Bir Kuşak Bir Yol (One Belt One Road) Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Thomas Chan çevrimiçi yaptığı konuşmasında ‘Bir Kuşak, Bir Yol Projesi’ ile birlikte iş birliklerini arttırma hususunda çalışmalar gerçekleştireceklerini belirtti. Üsküdar Üniversitesi ve Hong Kong Chu Hai College kurumları arasında Erasmus & Değişim Programları hareketliliklerini artırmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Açılış konuşmalarının ardından Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölüm Başkanı Prof. Dr. Havva Kök Arslan, “Avrasya Bağlantılılığı Bağlamında Türkiye'nin Gelişimine Genel Bir Bakış” adlı sunumunu katılımcılarla paylaştı. 

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Uygar Aydemir, “İstanbul’un Tarihi ve Kültürü” adlı sunumunu katılımcılara sundu.

Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi Türkiye Temsilcisi Perran Ersu Özçaldıran, “Türkiye ile Hong Kong Arasındaki Ticaret Fırsatları” adlı sunumunu gerçekleştirdi. 

Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selami Varol Ülker ise, “Nöropazarlama: Tüketici Davranışını Çözmek” başlıklı sunumunu paylaştı. 

Düzenlenen etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Heyet NPİSTANBUL Hastanesini de ziyaret etti…

Hong Kong Chu Hai Collage üyeleri etkinliğin ardandan Üsküdar Üniversitesi NP Sağlık Yerleşkesi ve NPİSTANBUL Hastanesini ziyaret etti. Gezi ve incelemelerde bulunan heyet yetkililerden bilgi de aldı.
 

Okunma : 622

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri