TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Gülebilen insanlar daha uzun yaşıyor...

Prof. Dr. Nevzat Tarhan 4. Değerler Eğitimi ve Pozitif Psikoloji Zirvesi gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi ve Doğa Koleji işbirliği ile 4’üncü Değerler Eğitimi ve Pozitif Psikoloji Zirvesi gerçekleştirildi. Empati konulu panel kapsamında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ve Uzm. Psk. Aynur Sayım öğrencilerle bir araya geldi. Tarhan konuşmasında mutluluk ve duygusal zekanın önemine dikkat çekti.

Üsküdar Üniversitesi ve Doğa Koleji işbirliği ile düzenlenen 4. Değerler Eğitimi ve Pozitif Psikoloji Zirvesi Doğa Koleji Acıbadem Bilim Okulu'nda gerçekleştirildi.

Zirveye çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ve Uzm. Psk. Aynur Sayım'ın panelist olarak katıldığı zirvede Empati konusu ele alındı.3

Empati ve değerler eğitiminin her yönüyle ele alındığı zirvede Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pozitif psikoloji ve mutluluk bilimine dikkat çekti.

Konuşmasında insanların sadece mantıksal zekaya değil, duygusal zekaya da ihtiyacı var diyen Tarhan, Duygusal zekâya sahip olmayanların yaşamlarında çok mutlu olamadıklarını sözlerine ekledi.  Yaşama pozitif bakabilmenin çok önemli olduğunu hatırlatan Tarhan araştırmaların da bunu kanıtladığını söyledi. Tarhan, gülen insanların ömrünün diğerlerine oranla 8,5 yıl daha uzun olduğunu kaydetti.

18Üsküdar Üniversitesi olarak Pozitif Psikoloji ve Değerler Eğitimini önemsediklerini belirten Tarhan, mutlu insanların başarı, özgüven, kariyer gibi mantıki hayatlarında ve evlilik, arkadaş, toplum ilişkileri gibi duygusal hayatlarında çok daha başarılı olduklarını dile getirdi. Mutsuz kişilerin başkasını da mutsuzluğa götürdüğünü vurgulayan Tarhan, her bireyin empati yeteneğini geliştirebilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Okunma : 5520

 

Haberler

Foto Galeri