TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Gençlerde 3F tehlikesi!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan gençlerle buluştu…

Soğuk savaşın ardından günümüz gençliğinin, modernizmin zevk tuzaklarından kendilerini kurtaramadıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan,3 File gençlerin uyutulduklarını söyledi.

IMG_3032_700x467“Genç Öncüler” in organizasyonuyla İstanbul Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde “Bir Gençlik Aranıyor! Geç Olmadan” ana fikriyle gerçekleştirilen panele katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bine yakın gencin katıldığı programda Tarhan, “Postmodern Hayatın Gence Sunduğu Senaryolar” başlıklı bir konuşma yaptı. Modernizmle birlikte gençlerin üzerinde etkili olan popüler kültüre dikkat çeken Rektör Tarhan, popüler kültürün çıkmazından kurtulabilmek için gençleri farkındalık oluşturmaya davet etti.

Rektör Tarhan;

“Gençlerin ego ideali olmalı. Bakıyoruz gençlerimizin bir çoğunda modernizmin sunduğu ego idealleri var. Birçoğu mutluluğu dış kaynaklarda arıyor. Ev, araba, rahat ve konforlu sunan maddi şeylerde.

1990 öncesindeki kuşakta toplum, insanlar için ne olursa olsun bir şey yapma idealleri vardı, günümüzde bunu görmek mümkün değil. Soğuk savaş sonrası gençlerin ideallrini kapital sistemin sunduğu idealler oluşturdu. Her gencin bunu sorgulaması gerekiyor. Bu noktada farkındalık önemli.IMG_3071_700x467

GENÇLERDE “3 F” TEHLİKESİ

Gençler kendilerine benim yaşam sebebim ne, bunu sorabilmeli. Aksi halde modernizmin zevk tuzaklarından kendilerini kurtaramazlar. Gençler üzerinde3 Ftehlikesi var. Futbol, Film ve Festival. Bu F ile gençler uyutuluyor ve yanlış yönlendiriliyor. Sorgulamaktan uzak kişiler haline getiriliyorlar. Daha çok eğlenceyi düşünür oluyorlar. Bu gençlerin kafa yormalarını önlemek için geliştirilmiş bir proje. Gezsin, oynasın, eğlensin ama sorgulamasın istiyorlar.”

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 5102

 

İlgili

08 Eylül 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
10 Aralık 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
01 Ağustos 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri