TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Ukrayna Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda Devlet Pedagoji Üniversitesi, Izmail Devlet Beşeri Bilimler Üniversitesi ve İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’ndan gelen heyeti kabul etti. Eğitimde işbirliği anlaşmasının da  (MOU) imzalandığı toplantıda eğitim alanında yapılacak işbirlikleri hakkında fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği 2

Toplantı Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Senato Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka’nın yanı sora Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda Devlet Pedagoji Üniversitesi’nden Prof. Dr. Viktor Kostur, Prof. Dr. Nataliia Ihnatenko, Dr. Oksana Kovtun, Dr. Vitalii Kostur, , Izmail Devlet Beşeri Bilimler Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yaroslav Kichuk, Dr. Mikola Karpliienko ve İstanbul İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı Said Yüce, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. İlham Mirac, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, Genel Sekreter Selçuk Uysaler ile Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular katıldı.

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği 3

“Uluslararası temaslarımız kendimizi geliştirmek için önemli”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yapılacak olan anlaşmanın aynı zamanda Ukrayna ve Türkiye arasında kurulacak bir köprü olduğunu ifade ederek; “Kök hücre konusunda Ukrayna’da çok iyi merkezler olduğunu öğrendik. Biz de kurulacak bağlantılar için heyecanlıyız. Üsküdar Üniversitesi olarak sizlerle ortak çalışmalar yapmaya hazırız. Ne kadar çok uluslararası temasımız olursa, kendimizi o kadar geliştiririz.” şeklinde konuştu.

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği 4

Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ise yapılacak olan eğitimde işbirliği anlaşmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği 5

“Üsküdar Üniversitesinden destek bekliyoruz”

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı Said Yüce ise İstanbul İlim ve Kültür Vakfı olarak 40 yıldır dünyanın pek çok yerinde faaliyet gösterdiklerini ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken Üsküdar Üniversitesinin desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirterek; “Üsküdar Üniversitesi’nin pek çok alanda öne çıktığını görüyoruz. Özellikle üzerinde çok durduğumuz psikolojideki manevi destek konusuna değinmenizin çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. Ukrayna’da gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimizde Türk- Müslüman kültürünü doğru kaynaklardan öğrenebilmek için sizden destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği 6

Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda Devlet Pedagoji Üniversitesi ve Izmail Devlet Beşeri Bilimler Üniversitesi akademisyenleri ise Üsküdar Üniversitesi’ne ev sahiplikleri için teşekkürlerini dile getirdi.

Toplantı, hediye takdimi ve protokol imza töreni ardından toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Eğitim’de Üsküdar – Ukrayna işbirliği 7

Okunma : 3140

ÜHA

 

İlgili

27 Mart 2023
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri