TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Viyana GesAB (Gesellschaft für akademische Bildung) Enstitüsü Başkanı Aburrahman Toprak ile bir araya geldi. Eğitimde işbirliği protokolünün imzalandığı görüşmede eğitim ve gençlik konularına da dikkat çekildi.

“Ülkenin köklü planlara ihtiyacı var”

Eğitim için Türkiye’den Viyana’ya gittiğini söyleyen Toprak, “Biz zamanında küçük düşünmedik, şimdi de küçük düşünmüyoruz. Bu ülkenin kalıcı ve köklü planlara ihtiyacı var” dedi.

“Eğitim yolunda Üsküdar Üniversitesini önder gördük”

Enstitü olarak önceliklerinin insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Toprak, enstitünün 3 yıldır aktif faaliyette olduğunu ve bu yolda kendilerine kaliteli, paydaş üniversiteler aradıklarını, bu üniversitelerin en başında ise Üsküdar Üniversitesinin geldiğini belirtti.

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği 2

“Üsküdar gençlere yol çizen bir üniversite”

Toprak, sözlerinin devamında Üsküdar Üniversitesinin gençlere önder olan, yol çizen önünü açan bir üniversite olduğunu vurguladı ve ilk işbirliği anlaşmalarının Üsküdar Üniversitesi ile olduğunu ifade etti.

Konuşmasının sonunda Toprak,  Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

İşbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli”

Akademik anlamda yapılan faaliyetlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını söyleyen Tarhan, “Bu tarz şeyler devletin yapabileceği işler değil. Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli. Akademik işbirliği de gönüllülük esasına dayanıyor” dedi.

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği 3

İşbirliği toplantısı, protokol imza töreni ardından toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği 4

Okunma : 2327

ÜHA

 

İlgili

11 Nisan 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
24 Eylül 2018
"Psikiyatrist" içerisinde
04 Haziran 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri