TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

DUYGUSAL SORUNLAR ŞİDDETE DÖNÜŞÜYORABD çocukları savunma fonu Amerikan gençliğinin bir gününün kesitinde suç ve şiddeti şöyle özetliyor. Hergün:


 

1. 18 yaşın altında 342 çocuk şiddet suçundan tutuklanıyor.  2. 6 çocuk intihar ediyor.  3. 25 gence HİV (AIDS) virüsü bulaşıyor.  4. 135.000 çocuk okula silah götürüyor.  5. 2833 çocuk okulu terk ediyor.  6. Ergen annelerden 1407 bebek doğuyor.  7. 6042 çocuk çeşitli suçlardan tutuklanıyor. 
 

Anne ve babalar mutlu, sağlıklı üretken çocuklar yetiştirmede ciddi zorlanıyorlar. Bilim adamları akademik dergilerde gömülü kalmış bilgileri toplumun yararına sunmak zorundadır.· Öfke tatlı bir duygu ifade edildikçe azalmıyor artıyor.

· İnternet spor sayfaları ve oyunları dövüş kulübü gibi flaş animasyonla şiddeti özendiriyor.

· Eğitimsiz, deneyimsiz, hisleri hakkında bilince sahip olmayan gençler öfkeyi kontrol edecek zihinsel ustalığa sahip olamıyorlar.  ÇÖZÜM - Gençlere daha çok zaman ayırmak.-
Gençlerin birinci sınıf zekaya sahip olması yeterli değil, birinci sınıf karaktere de sahip olması için hayat felsefesi vermek.

- Yanlışı konuşma yöntemi ile gençlerle olayları tartışmak.

- Anne-babaların görevi çocuğu üzüntüden korumak değildir. Bazı zevklerini kısıtlamayı ve ertelemeyi onlara öğretmek gerekiyor.

- Şiddeti kültür haline getiren, maça değil ölmeye giden gençler büyükleri model alıyorlar. 


Önce kendimizi sonra gençleri düzeltmek, ebeveynlik pratiğinin vazgeçilmezidir.
Okunma : 4032

 

İlgili

06 Ağustos 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
20 Temmuz 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
26 Eylül 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri