TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Dostlar Divanı Bu Kez Online Toplandı

Yıllardır bir araya gelen Dostlar Divanı üyeleri, pandemi tedbirleri kapsamında çevrim içi bir araya geldi. Moderatörlüğünü yazar Sami Özey’in üstlendiği programa Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. İlk kez çevrimiçi düzenlenen buluşmada Tarhan; “Yeni dostlar divanımız evrim geçiriyor, tekâmül ediyor.” dedi.


 

 Dostlar Divanı Bu Kez Online Toplandı

İş, kültür sanat, bürokrasi, medya ve eğitim dünyasından 58 değerli ismin konuk olduğu Dostlar Divanı online olarak gerçekleşti. “Dostluk” temalı sohbetler ve şiirler eşliğinde ilerleyen programda gündeme dair konular da konuşuldu. Programda ses sanatçısı Mehmet Akça da “Erişti Nevbahar Eyyamı” adlı şarkıyı seslendirdi.

Dostlar Divanı Bu Kez Online Toplandı 2

“Programa online devam etmek daha verimli olabilir”

Programın konukları arasında yer alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Programın online hali daha verimli olabilir. Artık online şekilde de duygu aktarımı olabiliyor. Şu an yüz yüze görüşsek yüzün yarısı maskeyle kapalı ama online olduğu zaman birbirimizi görebiliyoruz ve mekândan bağımsız hareket edebiliyoruz. Online ortamın içinde bir samimiyet, muhabbet varsa karşı taraf bunu alıyor. O yüzden Dostlar Divanı online da devam edebilir. Belki bu şekilde daha da verimli olabilir. Buranın bir avantajı da isimleri görebiliyoruz. Birçok hocamızı yüz olarak tanıyorum ama ismen bilmiyorum. Onları görmüş ve selamlamış olduk.” dedi.

 Etkinlik, İstanbul eski Müftüsü Rahmi Yaran önderliğinde edilen dua sona erdi.

Okunma : 2844

ÜHA

 

İlgili

08 Mayıs 2020
"Psikiyatrist" içerisinde
29 Kasım 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
19 Aralık 2020
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri