TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Darbeci subaylardan Hilmi Özkök itirafı...

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, daha önceleri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde darbeyi savunan askerlerin bugün “Hilmi Özkök Paşa haklıymış” dediklerini söyledi.

 

vlcsnap-127431.JPG

İşte Tarhan'ın NTV'de Mehmet Barlas'a anlattığı çarpıcı bilgiler;

 Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  daha önceleri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde darbeyi savunan askerlerin bugün “Hilmi Özkök Paşa haklıymış” dediklerini söyledi. Tarhan, “Şuanda Silivri’de tutuklu olan ve askeriye içinde görevine devam eden devre arkadaşlarım da var. Onları yakından tanıdığım için vatan için, bir aferin için bir alkış için kendilerini çok rahat bir şekilde tehlikeye atabilecek kimseler.  Fakat şuanda şöyle bir kanaat oluştu; Hilmi Özkök Paşa haklıymış, diyorlar. Özellikle 2003'teki Balyoz vb. darbe planları ortaya çıktığı zaman “Bu akıllı bir yol değil. Dünyanın gittiği yol buna gitmiyor.  Yanlış yapıyorsunuz tarzındaki uyarılarda haklıymış, diyorlar.” İfadesini kullandı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  NTV’de Mehmet Barlas’ın sunduğu 45 Dakika programında demokrasiye müdahaleleri değerlendirdi. 1996 yılında TSK içindeki baskıcı bir grubun zorlaması sonucunda görevinden ayrılmak zorunda kalan Tarhan, kurmayın stratejik düşünmesi gerektiğini belirterek “Sadece bir sene değil.  5 sene 10 sene 20 sene sonrasını düşünür. Bir kurmay eğer bir gün yargının karşısında hesap verebileceğini düşünememişse bu ağır bir kusurdur.” diye konuştu.İ.jpeg

KURTULDUK DİYE TSK’DA KURBAN KESENLER OLDU

Prof. Tarhan, 1995 yılında GATA’da yapılan yanlışları anlatmak için Doğan Güreş ile görüştüğünü anlatarak başından geçenleri şöyle anlattı:  “1995’de Genelkurmay İstihbarat Başkanı Amiral Çetin Saner’di. Ben o dönemde TSK içindeki bütün yanlışlıkları anlatmak için Doğan Güreş’le görüştüm. Güreş o zaman emekli olmuştu. Bende ona TSK içinde haksız şeyler yapılıyor. Bunlar Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ileride zarar verir. 14 yaşında askeri liseye giren kendi yetiştirdiğiniz çocuğu sakıncalı yapıyorsunuz.  Ne değişti, ne oldu diye söylediğimde beni hiç dinlemedi ve teselli edeci bazı şeyler söyledi. Daha sonra o emekli olduğunda ve ondan kurtulduk diye TSK içinde kurban kesenler oldu.

VİDEO İÇİN...


HABER7

 

Okunma : 4658

 

İlgili

17 Nisan 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
30 Nisan 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri