TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi.

Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi.Üsküdar Üniversitesi, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla sosyal medyada başlattığı farkındalık ile Psikolojik İlk Yardım’ın önemine dikkat çekiyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başlattığı çalışmaya #EliniVer hashtagi ile çok sayıda ünlü paylaştıkları fotoğraflarıyla destek verdi. Gülben Ergen, Pelin Çift, Oylum Talu destek verenler arasında.

Ruh sağlığı ve hastalıklarının toplumda farkındalığını artırmak amacıyla her yıl 10 Ekim’de kutlanan Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu yılki teması “Psikolojik İlk Yardım” olarak belirlendi.Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 2

“Psikolojik İlk Yardım”, travmatik olayları yaşayan bireylere destekleyici müdahale anlamına geliyor. Kişilerin travmaya uğrayan bireylere ilk anda nasıl yaklaşılacağını bilmek ise büyük önem taşıyor.

Üsküdar Üniversitesi’nin Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında sosyal medya üzerinden hazırladığı “#EliniVer Kampanyası” ile sadece sağlık çalışanları değil, her bireyin ciddi afet ve kazalarda, ihtiyaç anında psikolojik destek verme görevi üstlenebileceği vurgulanıyor.

Gülben Ergen, Pelin Çift, Oylum Talu farkındalık için #EliniVer dedi! 

Farkındalık çalışması, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından “Değerli arkadaşlar sizleri sosyal medya üzerinde bu kampanyaya davet ediyor ve başka bir arkadaşınızı da kampanyaya çağırmanızı rica ediyorum” notuyla “Psikolojik İlk Yardım için #EliniVer” hashtag’i ile başladı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ilk olarak Türkiye’nin sevilen sanatçısı Gülben Ergen’i davetiyle start alan kampanyaya sosyal medya hesaplarından birçok isim de destek verdi.

Tv programcılarından TRT Gündem Ötesi Programı sunucusu, Pelin Çift, Habertürk Tv sunucusu Oylum Talu, Eğitim Programı yapım ve sunucusu Ece Karaboncuk, Ülke Tv İyi Bak Kendine Programı sunucusu Uğur Canbolat ve Artı Eksi Programı sunucusu Şaban Özdemir ile sinema oyuncusu Derya Şensoy da paylaştıkları fotoğraflarıyla kampanyaya destek verdi.

Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Müdürü Gazeteci Pınar Aktaş ile Müdür Yardımcısı Gazetesi Gürkan Akgüneş’in de paylaştıkları fotoğraflarıyla destelediği kampanyaya Tvnet Ankara Haber Müdürü Ahmet Rıfat Albuz, Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Prof.Dr. Sinan Canan da katıldı.

‘Psikolojik İlk Yardım için #EliniVer’

Kampanya; sosyal medya hesapları üzerinden yürütülüyor. Kampanyaya katılmak isteyenler ellerini uzattıkları bir fotoğrafı ‘Psikolojik İlk Yardım için #EliniVer’ yazarak paylaşıp, arkadaşlarını etiketleyerek davet edebiliyor.

Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 3Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 4Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 5Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 6Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 7Çok sayıda ünlü “Psikolojik İlk Yardım” için #EliniVer dedi. 8

Okunma : 6116

ÜHA

 

İlgili

02 Eylül 2020
"Psikiyatrist" içerisinde
19 Aralık 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
29 Haziran 2020
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri