TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Bilinçli Genç Olmak Kitabı da Arnavutça’da

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın şimdi de “Bilinçli Genç Olmak” kitabı Arnavutluk ve Kosova’da satışa çıkıyor. 


Bilinçli Genç Olmak Kitabı da Arnavutça’da

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınan ve Timaş Yayınları tarafından yayımlanan "Mesnevi Terapi",  “Psikolojik Savaş”, “Bağımlılık”, “Sen Ben ve Çocuklarımız” ve “Kendinle Barışık Olmak” isimli kitaplarından sonra şimdi de “Bilinçli Genç Olmak” kitabı Arnavutça’ya çevriliyor.

Arnavutluk'un en büyük yayıncılarından biri olan Pena yayıncılık tarafından Arnavutça yayın hakları Arnavutluk ve Kosova için satın alınan “Bilinçli Genç Olmak” kitabı artık bu ülkelerdeki okurlara da ulaşacak.

Bilinçli Genç Olmak Kitabı da Arnavutça’da 2

“Nasihat için değil, dost ve yol arkadaşı tavsiyesinde bulunmak için yazdım…” 

Değişen dünyada gençlerin olaylara, ailelerinden daha farklı baktıklarını belirten Tarhan,  “Bilinçli Genç Olmak” kitabını yazma sebebini şöyle açıklıyor:

“Dünya değişiyor. Diğer gençler gibi sen de ailenden çok daha farklı bakabiliyorsun dünyaya. Ebeveynlerin ve öğretmenlerinle ufak tefek tartışmalar yaşaman çok normal. Özgür olmak istemen, gelecek hakkında kaygılanman, teknolojiye kolayca adapte olman gayet doğal. Çünkü anlaşılmaya ve anlamaya ihtiyaç duyuyorsun. Seni duyuyorum ve seni gerçekten anlıyorum. Bu kitabı sana nasihat vermek için yazmadım. Bir dostunun, yol arkadaşının tavsiyeleri olarak görebilirsin yazdıklarımı. Sorunlarını arkanda bırakabilmen, hayata sevgi ve güvenle bakabilmen, yani gençliğinin tadına bilinçli şekilde varabilmen için tüm söylediklerim. Senin çok akıcı bulacağından emin olduğum bu kitabı, ebeveynlerin ve öğretmenlerin de – seni daha iyi anlamak istediklerinde – rahatlıkla açıp okuyabilecekler. Böylece belki de senin söyleyemediklerini de okuyabilir, seni daha iyi anlamaya çalışabilirler.”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Bilinçli Aile Olmak”, “Bilinçli Genç Olmak”, “İnanç Psikolojisi”  kitapları İngilizce’ye, “Mesnevi Terapi” kitabı da daha önce İngilizce, Bulgarca ve Farsça’ya çevrilmişti.

Endonezya ve Azerbaycan dillerini de çevrilen kitapları bulunan Tarhan’ın 1 milyondan fazla satan kitaplarının tüm gelirleri İDER (İnsani Değerler Vakfı)’e bağışlanıyor.

Okunma : 1614

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri