TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Babamla çalışmam annemin hayaliydi

Babamla çalışmam annemin hayaliydi

66 yaşındaki Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kumlu Başkanı Psikiyatrisi Prof. Dr. Nevzat Tarhan, iki oğlu ile birlikte çalışıyor. Üstelik oğulları, babalarının yöneticisi. 38 yaşındaki A. Furkan Tarhan, üniversitede mütevelli heyet başkanı ve hastanenin idari direktörü. 25 yaşındaki Fırat Tarhan ise üniversitede kurucu vakıf yönetim kurulu üyesi ve hastanede yönetim kurulu üyesi. İşte Tarhan Ailesi...

PROF. DR. NEVZAT TARHAN

“Oğullarım ile aynı çatı altında çalışmak ve yaşamak, gerçekten ifade edilemeyecek kadar mutluluk ve huzur verici bir duygu. Furkan, üniversitede öğrenci iken ders dışı zamanlarında bile kendiliğinden gelip bana yardım ederdi. İkinci oğlum Fırat da bu sene üniversiteyi bitirdi ve hemen dört elle çalışmaya başladı. Ne kadar şükretsem az diyorum. Çocuklarımın annesi rahmetli eşim Nermin’i 2009 yılında kaybetmiştim; onun burukluğuna çocuklarımın vefası büyük teselli oldu. Furkan’ın eşi Müjgan kızımın da iki torunuma ve ailemize kattığı pozitif etki de ayrı bir sevinç vesilesi, bunu ifade etmem yerinde olur. Allah’tan hepimize hep daha güzel günler göstermesini diliyorum. Şükür nimeti ziyadeleştirir prensibine ailece uymaya çalışıyoruz. Biz Fenerbahçeliydik. Bir gün bana Furkan, ‘İzin verirsen ben Galatasaraylı olmak istiyorum’ dedi. (Üzülsem de 'Hayat senin, karar senin’ dedim. Kararları birlikte alma alışkanlığımız nedeniyle şimdi de birçok problemin üstesinden birlikte geliyoruz.”

FURKAN TARHAN

“Babamla çalışmam, rahmetli annem Nermin Hanımın hayaliydi. Ama benim böyle bir hedefim yoktu. ÖO’lı yıllarda muayenehanesi olan bir doktorun gelecekte hastane ve üniversite kuracağını o dönemde hayal etmediğim için kendimi olabildiğince geliştirip kendi işimi yaparım diye planlıyordum.

Liseden mezun olur olmaz üniversite hayatımla birlikte çalışmaya başladım. Kurumlarımız büyürken her alanda çalışma fırsatım oldu. Bu da benim için avantajdı. Öğrenerek ilerledim. Sürekli de öğreniyorum. Aslında işleri babam ile beraber yönetiyoruz ancak görev tanımlarımız net şekilde ayrı. Sistem kurup sistemi işletmek gibi bir yönetsel anlayışımız var. Çakışan ve ortak karar verilen işlerde de fikir alışverişimiz var. Tabii ki son söz babama aittir. Bugüne kadar sorun yaşamadık çok şükür. Kardeşim Fırat da okulunu yeni bitirdi. İşin mutfağından öğrenmeye başladı. İnşallah zamanla en büyük yardımcımız olacak ki şimdi de büyük desteği oluyor. Biz çok güzel bir üçlüyüz, keşke annemiz de bu günlerimizi görebilseydi.”

FIRAT TARHAN

“Annemi kaybettiğimizde 16 yaşındaydım. Babam bize hem anne, hem baba oldu. Babamın yıllardır’ sürekli artan iş yoğunluğunu, işine gösterdiği titizliği gözlemlemekteyim. Babamı, desteklemenin güzel olabileceğini düşündüm.

Ayrıca yıllardır yapılanları göre göre işe ısındım ve sağlık, eğitim sektörünün çok önemli olduğunu anladım. Bu yüzden de babamı yalnız bırakmamak adına, abimle ve babamla çalışmak istedim. Ağırlıklı olarak işin mutfağında bulunarak kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Bu konuda babam ve ağabeyim Furkan bana çok destek oluyorlar, onların tecrübelerinden faydalanıyorum. Annemin de bizim bu günlerimizi görmesini çok isterdim.”

Sabah Gazetesi/Didem Seymen

Okunma : 21197

 

İlgili

26 Nisan 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde
15 Ekim 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri