TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

“Asimetrik Savaş /Politik Psikoloji” ve “Psikolojik Savaş” kitapları güncel baskıyla okuyucusuna ulaşıyor

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınan ve ilk baskısından bugüne yoğun ilgi gören “Asimetrik Savaş / Politik Psikoloji” ve “Psikolojik Savaş” isimli kitaplar güncellenerek yeniden basıldı. Her geçen gün daha fazla okura ulaşan kitaplar Timaş Yayın Grubu tarafından güncellenerek sanal mağazalardan ve kitapçılarda raflardaki yerini aldı. 

“Asimetrik Savaş /Politik Psikoloji” ve “Psikolojik Savaş” kitapları güncel baskıyla okuyucusuna ulaşıyor“Asimetrik Savaş /Politik Psikoloji” ve “Psikolojik Savaş” kitapları güncel baskıyla okuyucusuna ulaşıyor 2

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınan “Asimetrik Savaş /Politik Psikoloji” ve “Psikolojik Savaş” isimli kitapları online olarak kitapseverlerin beğenisine sunuldu. Timaş Yayın Grubu tarafından yayınlanan her iki kitaba sanal kitap satış noktalarından ve kitapçılardan ulaşılabiliyor.

İnceleme-Araştırma türündeki “Asimetrik Savaş/Politik Psikoloji”, ilk baskısını 2010 yılı Mayıs ayında yaptı. Kitabın arka kapak yazısında şu satırlara yer verildi:

“Kitabın 93. sayfasında bugünden bakınca oldukça ilginç bir öngörü vardı: “Toplum artık darbecilerin siyasi ajandalarını biliyor. Eğer bir darbe girişimi olsa, binlerce arabanın askeri birlikler önünde, trafiği kilitleyeceğini söylersek abartmış olmayız. Çünkü toplum özgürlüğün ve insanlığın tadını aldı.”

Gerçekten de kitabın yayınlanışından 6 yıl sonra gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişiminde, sivil halk sokaklara fırladı, bazıları arabalarını askeri birliklerin önüne yığdı. Dünya tarihinde ilk kez bir halk darbe girişimini engellemiş oldu.

“Asimetrik Savaş, savaşmadan kazanma sanatı” diyor Nevzat Tarhan ve bu gerçeği oldukça detay bilgilerle ve derin incelemelerle biz okurlara yansıtıyor. Kitapta yer alan bilgiler, öngörüler, analizler hayati derecede önemli olduğu için, Nevzat Tarhan Asimetrik Savaş kitabını yeniden ele aldı, genişletti ve güncelledi.”

Okunma : 2485

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri