ASDER üyeleriyle iftarda buluştuKısa adı ASDER olan Adaleti Savunanlar Derneği'nin geleneksel iftar yemeği Üsküdar Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde gerçekleşti. Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda ASDER Yönetim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın daveti üzerine bir araya gelen ASDER üyeleri ramazanın ve iftarın zengin manevi hissiyatını birlikte yaşadı.

İftar yemeğine ASSAM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, ASDER Ankara Şube Başkanı Hüseyin Uludağ, Bursa Şube Başkanı Arif Çelenk, gazeteci-yazar Sabri Balaman, İDER Vakfı üyesi Fırat Tarhan başta olmak çok sayıda ASDER üyesinin yanı sıra 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan gaziler katıldı.

Yemeğinin ardından söz alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 15 Temmuz Darbe Girişimini’ nin Türkiye’nin başına gelen en kötü olaylardan biri olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından Adnan Tanrıverdi de darbe girişimine engel olmak için sokağa çıkıp, mücadele eden bu esnada yaralanan Gürsel Pembeçiçek’e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan da bir başka darbe girişimi gazisi Murat Karakoca’ya ASDER adına teşekkür plaketi takdim etti.

Okunma : 591

ÜHA

 

İlgili

22 Ocak 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri