TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Artık Darbe Olmaz Sözü Darbecilerin Taktiğidir

Prof. Dr. Nevzat Tarhan       Prof. Dr. Nevzat Tarhan

TBMM 28 Şubat Alt Komisyonu, Emekli Kıdemli Albay, ASDER Genel Başkanı ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Nevzat Tarhan'ı dinledi.

Tarhan, "28 Şubat sürecinde toplumda 'irtica' diye bir suç icat edildi. Bu plan dahilinde düşman semboller üretildi. Mesela başörtüsü bu düşman sembollerden biriydi" dedi. TSK içinde, "Kontrolsüz grupların" olduğunu öne süren Tarhan, "Sincan'da yürüyen tankların emir-komuta zinciri dışında yürütüldüğü sonra ortaya çıktı" şeklinde konuştu.

ŞU ANDA UYKUDALAR

NATO'nun, "Düşman konsepti" ni değiştirmesinden sonra, 1994'ten bu yana TSK'dan 10 bin subay ve astsubayın tasfiye edildiğini belirten Tarhan, "Bundan sonra ülkede 28 Şubat benzeri süreçlerin yaşanmayacağı" yönündeki anlayışın doğru olmadığını söyledi. Tarhan, "(Bir daha darbe olmaz, hangi devirde yaşıyoruz) sözü, darbecilerin taktiğidir. Çünkü her zaman böyle bir tehlike vardır. Kontrolsüz unsurlar şu anda uykuda" diye konuştu.

MİLLETİN DEĞERLERİNE YABANCI

Tarhan, 28 Şubat sürecinin planlı bir psikolojik harp taktiğiyle yürütüldüğüne değinerek, şöyle devam etti: "Burada İslamofobik bir kadro var. Milletin değerlerine yabancı bir yapı bu. Milletin değerlerine savaş açmış bu yapı sorgulanmalıdır. Askeri eğitim sisteminde demokratik değerler yer almıyor. Biz Harp Okulları'nda hep laiklik konferansları dinledik ama demokrasi konulu konferans dinlemedik. Tek tip adam yetiştirme sistemi uygulanıyor. Evinde çocuğuna oda hapsi veren, evindeki prizlere 'lüzumsuzsa söndür' diye yazan subaylar var."

BUGÜN

Okunma : 3645

 

İlgili

25 Şubat 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
16 Mayıs 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
28 Şubat 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri